Czas przejrzeć najciekawsze nowości poprzednich siedmiu dni. Podczas Wielkanocy nie tylko się objadamy, ale także słuchamy pysznej muzyki.

Neuzik 59 obfituje w naprawdę przyjemna dźwięki, w sam raz na świąteczny odpoczynek. W tym wydaniu New Music Weekly czeka na Ciebie 12 utworów na SoundCloudzie oraz 15 nowości dodanych do Spotify. Znajdziesz wśród nich przede wszystkim debiutantów i artystów, który są przed wydaniem pierwszych albumów, ale nie zabraknie kilku ciekawych powrotów – często w zupełnie innym wydaniu.

Najciekawsze utwory ubiegłego tygodnia? Proszę bardzo:

Najbardziej doświadczeni muzycy w tym zestawieniu, czyli francuski zespół YELLE, wracają z nowym nagraniem. “Interpassion” to quirky pop najwyższej jakości, z którego projekt jest znany. Tym razem nie ograniczają się wyłącznie do tekstu w ojczystym języku, ale podkreślając, jak ważna jest dzisiaj kolaboracja różnych kultur, wykorzystują angielski i wykrzykują nazwy państw i miast.

Lizzy Plapinger postawiła obecnie na karierę solową, porzucając MS MR i chyba wyjdzie jej to na dobre. “Tightrope” zainteresowało do śledzenia jej poczynań, a drugi singiel “Tremble” pokazuje, że możemy spodziewać się niezłych kompozycji z pazurem, który wyjdzie spod ręki projektu LPX.

Knight to tajemniczy projekt z Los Angeles, ale jego/ich debiutancki signiel “$” udowadnia, że ciągle można stworzyć coś ciekawego w duchu future-popu z elementami R&B, w stylu Terror Jr czy MNEK.

Stacjonująca w Londynie, Maryon to kolejna debiutantka w dzisiejszym zestawieniu. “You” to utwór w duchu singer-songwriterskiego rzemiosła, zanurzony w dość sporą dawkę syntetycznego beatu. Największy atut – zdecydowanie melodia i aranż refrenu.

RZLZ to Roza Lozica, Holenderka chorwackiego pochodzenia. “Lioness” to jej drugi, wydany oficjalnie, utwór, który zachwyca delikatnością zwrotek i wzniosłością refrenu. Piękne połączenie ambient popu z future-R&B.

Kolejni debiutanci. Satori Blue to duet z amerykańskiego Seattle, który w swoim singlu “Empathy” połączył spokojny synth z pięknymi warstwami skrzypiec i delikatnym, damskim wokalem. Najważniejszy, bo najpiękniej brzmiący, jest tutaj refren. Znajdziesz w nim wszystko, co potrzebne.

Slenderbodies mają na swoim koncie ośmioutworowy album “sotto voice” z ubiegłego roku, oraz EP-kę “fabulist”, wydaną w ostatnią środę najkładem Majestic Casual Records. Łagodne indie rockowe kompozycje, z pięknie ciągniącymi się gitarowymi melodiami i wokal, który do złudzenia przypomina Dave’a Bayley’a z Glass Animals.

Co jeszcze znajdziesz w Neuziku 59? Zapoznasz się z najnowszym utworem Irlandki Soulé, która brzmieniem coraz mocniej przypomina AlunaGeorge, z kolejnym pięknym kawałkiem Chelsea Jade czy kompozycją Shay Blue, wyprodukowaną przez Kaytranadę i BADBADNOTGOOD. Do tego posłuchasz kolaboracji FYFE z Kimbrą, nowości od Hauxa, Royal Blood, muzyki ze świetnej EP-ki Bishop Briggs i polskiego rodzynka – “Dziecinady” od SALK.

Pamiętaj, że możesz obserwować mnie na Spotify oraz SoundCloud – będziesz wówczas na bieżąco ze wszystkimi nowościami!

Przejdź do playlisty na SoundCloud lub Spotify.