Pan od Muzyki

Neuzik: Von Grey, Nixe, Luha, Cherée, Vasser, Melis, Tove Styrke, ZEA & Kult Kyss

Na początku maja, po raz ostatni spoglądamy w Neuziku w stronę kwietnia. Dużo świetnych utworów i kilka dobrych płyt. Wszystko, co najlepsze do posłuchania, jak co tydzień!

Majowy weekend w trakcie, a my przyglądamy się po raz ostatni kwietniowym, muzycznym nowością. W Neuziku 61 czeka na Ciebie sporo nowej muzyki, z różnych stron świata. Mam nadzieję, że znajdziesz wśród tej selekcji coś, przy czym zatrzymasz się na dłużej.

Najnowsze New Music Weekly to 14 utworów na SouncCloudzie oraz 23 (tym razem sporo!) dodane do Spotify. Wybrane kompozycje to najciekawsz dźwięki, jakie napotkałem na swojej drodze przez ostatnie siedem dni.

Co znajduje się w wydaniu nr 61? Piękna kompozycja od damskiego tria Von Grey z Atlanty, przypominająca klasyczny, nieco mroczny folk w odświeżonej aranżacji, oficjalny debiut singer-songwriterki Nixe czyli Carmen Green z UK ze słodką melodią wewnątrz, drugi utwór Luha, która tym razem korzysta z dźwięków, by stworzyć orientalnie brzmiący synthpop, future-R&B oraz wokalem powala Cherée, a wtórują jej Nina Luna w kolaboracji z Lexem Low.

Australijski duet Kult Kyss powraca z oryginalną kompozycją i powala harmonią i stylem w refrenie, a w zestaweniu nie mogło zabraknąć męksiego reprezentanta smukłej elektroniki z subtelnym wokalem, tym razem jest nim Vasser. Wake Child oferują odrobinę ciepłego blues rocka, a Melis debiutuje solowo z balladą “Love Song Idea”. Szwedka Tove Styrke wróciła po przerwie z bardziej popowym kawałkiem, który nie wyjdzie szybko z głowy, gdy go już posłuchasz. ZAE próbuje po raz kolejny sił w utworze na pograniczu songwriterki i downtempo elektroniki, Demicat czyli Koreańczyk z Południa, nagrał z udziałem DUVV bardzo klimatyczny numer ociekający azjatyckimi brzmieniami, a Dede wydała piękną, wolną piosenkę, wraz z Edem Droste’em z Grizzly Bear. 1st Vows zbiera najciekawsze soulowo-elektroniczne elementy i komponuje je w ciepłą balladę “Body Talk”.

W Neuziku oprócz wspomnianych wyżej kompozycji, usłyszysz także (na Spotify) utwory z kilku płyt, które ukazały się w ubiegły piątek. Znajdziesz coś od Feist, Vök i Chashmere Cata. Dodatkowo czekają na Ciebie nowości od Eliasa, Darkly’ego czy Amber Mark.

Pamiętaj, że cały czas możesz dodać moją playlistę na Spotify do obserwowanych, a także obserować profil Pana od Muzyki na SoundCloudzie oraz Spotify.

Przejdź do playlisty na SoundCloud lub Spotify.

Scroll Up