Kończymy wrzesień selekcją kilku naprawdę ciekawych utworów. Neuzik 78 serwuje dźwięki, których nie usłyszysz nigdzie indziej. Gotowy na podróż w nieznane?

Najnowsze zestawienie świeżynej wydawniczych oferuje smaczki z różnych części świata i przeróżnych stylistyk muzycznych. Na dwóch playlitach czeka na Ciebie kilkanaście nowości. Zestawienie na Spotify zostało powiększone o 13 kompozycji, a plejka na SoundCloudzie oferuje 12 kawałków. Co tam znadziesz?

NoMBe nareszcie wydał singiel (w duecie z Thutmose), który w pełni mnie zadowala, debiutancki utwór Moncrieffa moc, intensywność i świetny wokal, pierwszy kawałek Hôtel to piękna ballada, do której można budzić się i chodzić spać – odrobina soulu, jazzowy feel i elektroniczne elementy. RABBII przekształcają się z duetu w trio i przedstawiają swój pogląd na rzeczywistość w stylu mieszającym Alice Glass z Die Antwoord, Kllo kolejny raz publikują nowość deep indie electro z rytmem jak u Jamie’ego xx i subtelnymi liniami wokalnymi bardzo dobobnymi do wczesnej twórczości Little Dragon.

Native Youth prezentuje całą EP-kę, do zestawienia wybrałem zatem najciekawszy utwór z mini albumu, to samo dzieje się w przypadku Liyv. Gordi pojawia się z jedną kompozycją z debiutu “Reservoir”, a Syd powraca z nowością, po lutowej płycie “FIN”. Seavera dzielą się trzecią piosenką, która brzmi wyjątkowo – nostalicznie, odrobinę chłodno, ale namiętnie. Jesiennie. Angus & Julia Stone także powrócili i słyszymy, że w “Chateau” nic się nie zmienia i nadal możemy cieszyć się znajomymi dźwiękami. Całość kończą: Australijka Alex the Astronaut z “Not Worth Hiding” i silnym przekazem, a Basenji i Mereki demontrują wspólne dzieło, które brzmi jak wychillowana Grimes.

Pamiętaj, że możesz obserować Pana od Muzyki na SoundCloudzie i Spotify, a także dodać do obserwowanych playlistę Neuzik lub też inne np. tę z polską muzyką, czy taką, zawierającą melancholijne kompozycje i dziewczęce głosy.

Od niedawna mamy też super tajną muzyczną grupę na Facebooku, na której rozmawiamy o nowych artystach i branży jeszcze więcej. Jeśli chcesz do niej dołączyć, kliknij tutaj i wpadaj pogadać!

Przejdź do playlisty na Spotify lub SoundCloud.