Pan od Muzyki

Neuzik: Genevieve Dawson, Luwten, Geneva White, REGN, Wy, Skott, Vallis Alps & ARY

Wrzesień przywitał nas kiepską pogodą i świetnymi dźwiękami. Sprawdź, jakie nowości pojawiają sięw najnowszym Neuziku, oznaczonym numerem 79.

Jesień rozpoczyna się na dobre. Przed nami jeszcze trzy tygodnie kalendarzowego lata, ale bądźmy szczerzy – dobrze wiemy, że czas wyciągać z szaf płaszcze i cięższe buty. Ale to także znakomita wiadomość dla poszukiwaczy spokojniejszej i melancholijnej muzyki – będziemy mogli rozkoszować się nowymi, smutnymi utworami, bez poczucia winy. Rozgrzewkę będziemy mieć już w Neuziku 79.

Nowe wydanie New Music Weekly proponuje 12 kompozycji na SoundCloudzie oraz 18 nowości dodanych do playlisty na Spotify. Godzina pięknych dźwięków, wyselekcjonowanych, by zadowolić najbardziej wymagających słuchaczy.

Rozpoczynamy od iście jesiennego segmentu, w którym prezentują się Genevieve Dawson, Luwten oraz Wy. Geneva White proponuje głęboką, nastrojową elektronikę, tak samo jak Skott, która rozbraja mnie nowym singlem (tak, uważam, że lepsze było jedynie “Porcelain”). Nastrój pogłęgiają Bruno Major i Tin Fingers z dźwiękami w stylu dark singer-songwriter (właśnie wymyśliłem tę nazwę), a kolejne utwory zmieniają odrobinę aurę – Vallis Alps, ARY i REGN dodają odrobinę melodii upbeatowych.

Później przychodzi czas soulowych, funkowych i jazzujących kompozycji. Cegiełkę dorzucają Powers, Nasaya z Myrą, Barli oraz Elli Ingram, a całość zamykają: DJDS z wokalami Empress Of i Khalida, Jessie Ware, Ibeyi oraz niebezpieczne i intrygujące “Satan, Luella & I” od HMLTD.

A teraz zabieraj się za słuchanie pierwszego, wrześniowego Neuzika!

Pamiętaj, że możesz obserować Pana od Muzyki na SoundCloudzie i Spotify, a także dodać do obserwowanych playlistę Neuzik lub też inne np. tę z polską muzyką, czy taką, zawierającą melancholijne kompozycje i dziewczęce głosy.

Od niedawna mamy też super tajną muzyczną grupę na Facebooku, na której rozmawiamy o nowych artystach i branży jeszcze więcej. Jeśli chcesz do niej dołączyć, kliknij tutaj i wpadaj pogadać!

Przejdź do playlisty na Spotify lub SoundCloud.

Scroll Up