Pan od Muzyki

Neuzik: Wallace, Katie Herzig, Jesse Jo Stark, Pale Honey, Love Sick, Anna of the North, Nemi & Odesza

Czas na zapoznanie się z najciekawszymi utworami ostatnich dni czyli zestawieniem Neuzik. Wydanie osiemdziesiąte podsuwa kilkanaście bardzo dobrych pozycji, wybranych specjalnie, by zadowolić Twoje uszy.

No i zrobiła nam się jesień. U mnie za oknem, liście na drzewach już od kilku dni zmieniają kolory na odpowiednie dla pogody i nadchodzącej pory roku. To upoważnia nad do słuchania smutnej muzyki! Yupi! Ale tak naprawdę nie tylko melancholijnych ballad o miłości, ale także wszystkiego, co ma poniżej 110-120 bmp (choć to oczywiście wyznacznik czysto teoretyczny, bo nawet na pozór wolne kompozycje mogą być przeładowane uderzeniami, FYI)! W Neuziki 80 także znajdziesz kilka takich utworów.

Najnowsze New Music Weekly oferuje 13 utworów na SoundCloudzie i 19 kawałków dodanych do playlisty na Spotify. Wydanie nr 80 to bardzo zgrabne połączenie intenstywnych, elektronicznych kompozycji oraz numerów z odrobiną zadziorności. Jest tutaj także miejsce dla bardzo klasycznych synthowych i singer-songwriterskich “sad songs”, bo jakżeby inaczej?

Rozpoczynamy z Nowozelandką Wallace, później przechodzimy do szkockich młokosów z duetu Love Sick, a dwie Szwedki czyli Pale Honey serwują odrobinę indie punkowych dźwięków. Po nich przychodzi czas na Katie Herzig, duo Anna of the North (debiutancka płyta jest całkiem dobra, nie licząc “Fire”), Horixon i Else Born – grupę, która ustala jesienne tempo. Jesse Jo Stark przypomina wokalnie Lanę Del Rey, a dodatkowo sporo zyskuje przy aranżacji w “Deadly Doll”. Jvck James wraz z Jadą Marią rozbrzmiewają w stylistyce electro-R&B, a ukochana SZA pokazuje “Quicksand”, utwór, który powstał w czasie produkcji “Ctrl”, a teraz znalazł się w soundtracku serii HBO, Insecure. Finneas (brat Billie Eilish, jak sami twierdzą) wypuścił ciekawie brzmiące “I’m in Love Without You”, a Nemi oraz Joe Hertz i Pip Millett przyciągają z powrotem klimaty soul/R&B.

Odesza i Kelsey Bulkin śpiewająca o bogach rozpoczynają ostatnią część playlisty. Nothing But Thieves ponownie pokazują, że z indie rocka można ciągle wykrzesać coś ciekawego, a później z nową muzyką pojawiają się dwie damy, dwie Charlotty – Cardin oraz Gainsbourg. Muzyczną ucztę kończą zaś Bibi Bourelly z Hitimpulse oraz projekt Good Girl and The Bad Times.

Pamiętaj, że możesz obserować Pana od Muzyki na SoundCloudzie i Spotify, a także dodać do obserwowanych playlistę Neuzik lub też inne np. tę z polską muzyką, czy taką, zawierającą melancholijne kompozycje i dziewczęce głosy.

Od niedawna mamy też super tajną muzyczną grupę na Facebooku, na której rozmawiamy o nowych artystach i branży jeszcze więcej. Jeśli chcesz do niej dołączyć, kliknij tutaj i wpadaj pogadać!

Przejdź do playlisty na Spotify lub SoundCloud.

Scroll Up