Pan od Muzyki

New Music Friday: debiut Shury, pierwsza EP-ka Sofi Tukker, Bon Iver i Kanye West tańczą w teledysku

Sporo dobrej muzyki w ten New Music Friday, choć nie pojawiło się zbyt wiele albumów, o których chciałbym wspomnieć.

Najciekawsze informacje, płyty, EP-ki i single – poniżej.

Debiut Shury to płyta na którą czekałem w tym tygodniu. Dlatego piszę o niej “Live” tutaj: Shura – Nothing’s Real / Odsłuch LIVE

Duet SOFI TUKKER udostępnił tydzień temu swoje pierwsze wideo do utworu “Drinkee”, a dzisiaj wydaje “Soft Animals” EP, składającą się z sześciu, świetnych utworów. Polecam.

Nowy, bardzo dobry singiel Francis and the Lights wydany został wraz z wideoklipem. Niby normalna rzecz. Robi się ciekawiej, gdy dowiadujemy się, że featuje na nim Bon Iver, a dodatkowo pojawia się Kanye West i cała trójka tańczy w rytm utworu. Jest nawet specjalnie przygotowany układ!

Także w tym tygodniu ukazał się nowy utwór Jamesa Vincenta McMorrowa “Rising Water”, który odbiega delikatnie od tego do czego przyzwyczaił nad do tej pory. Jest bluesowa gitara, ale także dużo beatu i synthu. Za produkcję odpowiedzialni są Teenage85 (pracujący głónie z Drake’iem), a także Two Inch Punch i Frank Dukes – producenci Kanye Westa. Utwór zwiastuje trzeci album JVM “We Move”, który ukaże się 2 września.

Szkotka KLOE, której muzyka mieści się gdzieś pomiędzy twórczością Halsey a Zary Larsson, przygotowała na piątek wideo do nowego utworu “UDSM”. Dzieje się w nim wiele, a sama piosenka mieści się w granicach normy.

Nowozelandzki electro-popowy zespół The Naked and Famous powraca z nowym utworem “Highter” i zapowiada trzeci album “Simple Forms”, który pojawi się 14 października. Robi to z pompą i w swoim stylu. Nie wiem czy cały krążek sprawdzi się, jeśli nie doszło w brzmieniu ekipy do żadnych zmian, ale ta kompozycja szkody nam na pewno nie wyrządzi. Jest bardzo solidna.

Na koniec nowość od Kacy Hill, młodej Amerykanki, która wydaje muzykę nakładem G.O.O.D Music, wytwórni Kanye Westa (dużo dzisiaj tego pana!). “Lion” to naprawdę solidny materiał. Jestem bardzo ciekawy kierunku, w którym rozwija się ta dziewczyna.

Reszta nowości już w niedzielę, w Neuziku.

Scroll Up