Pan od Muzyki

Ballada o skradzionym rowerze miejskim / Nilüfer Yanya – Small Crimes

Ballada o kradzieży roweru, zanurzona w dźwiękach mających oddać urok wielkiego miasta i jego przestrzeni. Posłuchaj pierwszego singla Nilüfer Yanyi “Small Crimes”.

Nilüfer Yanya ma 21 lat i mieszka w Londynie, a gry na gitarze uczyła się od Dave’a Okumu (członka The Invisible, producenta Jessie Ware czy Rosie Lowe). “Small Crimes” to debiutancki singiel Nilüfer – opowiada historię kradzieży jej roweru.

Sama artystka zaczyna być dostrzegana w sieci, napisali o niej już Pigeon & Planes i The Line of Best Fit. A teraz także i ja!

“Small Crimes” mieści się gdzieś pomiędzy prostym soulem, a singer-songwriterskim popisem wokalno-instrumenlanym. Mógłbym o niej napisać, że jest połączeniem Jorjy Smith i Sary Hartman.

Największymi inspiracjami Nilüfer Yanyi są wielcy songwriterzy pokroju Niny Simone czy Jeffa Buckley’a, ale podpatruje także współczesnych twórców, takich jak Connan Mockasin czy Rosie Lowe. Artystka próbuje połączyć w swojej muzyce brzmienie miejskich przestrzeni oraz piękne, rozmarzone linie gitarowe. Wszystko musi mieć w sobie odrobinę soulowego i jazzowego, melodyjnego feelingu.

W przygotowaniu jest już wideo do “Small Crimes”, które stworzone zostało właściwie przy zerowym budżecie, przy użyciu wyłącznie tego, co znaleziono w przestrzeni miasta. Jestem bardzo ciekawy rezultatów.

A teraz posłuchaj “Small Crimes”.

Scroll Up