NOVAA publikuje debiutancką Stolen Peaches EP. Wydawnictwo zawierające dziewięć utworów, skupia się na eksploatowaniu różnych odcieni elektroniki i łączeniu ich z interesującym wokalem.

19-letnia Niemka od kilku miesięcy dawała znać o swoim istnieniu. Najpierw za sprawą współpracy z Moglii (nagrali razem mini album), a następnie przy pomocy solowych singli. “Rose”, “Hands” czy “Sex” to utwory wysokiej klasy, elektronika w stylistyce downtempo miesza się w cięższym electro, trance’em, ale także synth popem. Smukłe melodie wzbogacane o pikantne bity, dają do zrozumienia, że nie jest to “czysta” muzyka. Ale jednocześnie, dźwięki wcale nie sprawiają wrażenia trudnych i niedostępnych.

Stolen Peaches EP to prawie 40 minut przeróżnych odcieni muzyki elektronicznej, a NOVAA stara się przy okazji popisać umiejętnościami wokalnymi. Warto zaznaczyć, że album został także wyprodukowany przez młodą artystkę. Niemka, zdając sobie sprawę ze skumulowania przeróżnych wersji muzyki elektronicznej, nazwała nurt, który tworzy, “Organic Electronic”.

Pierwotnie NOVAA planowała wydać pełny album Peaches, ale w trakcie prac, włamano się do jej samochodu i ukradziono komputer, na którym znajdowały się, w większości gotowe, utwory. Artystka została z niczym. Zrekonstruowała wszystkie pomysły, ale w odrobinę inny sposób. Dlatego Brzoskwinie, zmieniły się w Skradzione Brzoskwinie.

Mini album brzmi naprawdę dobrze, gdy słucha się go w całości. Spójność, to zdecydowanie jego spory atut – mimo prób uzyskania różnorodnego dźwięku, zachowany został rdzeń projektu i chłonie się go bardzo przyjemnie.

Moje ulubione kompozycje z EP to “In Line” (przez świetne wymieszanie lekkiego synthu z głębszym, klubowym bitem) oraz “Is It You” (za wokalne sample i prostotę melodii).

NOVAA tak opisuje “Is It You”: zakochanie często oznacza zakochiwanie się w części siebie, której wcześniej się nie znało. Osoba, którą pokochasz uwalnia zawsze obecną gdzieś cząstkę Ciebie. Zrozumienie, że bardziej pokochujesz nieodkryte wnętrze, od drugiego człowieka, może być ciężkie, ale jednocześnie piękne i wyzwalające. “Is It You” ma być odzwierciedleniem tego stanu przy pomocy muzyki. Na początku atmosfera jest bardzo natchniona i delikatna, ale w trakcie utworu robi się znacznie głębiej i mroczniej, by pokazać ból i piękno tego stanu.

Przyjrzyj się całości. Stolen Peaches zostało wydane przez Pennywine Records i zdecydowanie dostaje moją rekomendację. Album poniżej do odsłuchu na SoundCloudzie i Spotify.

novaa-stolen-peaches-ep