Przyszedł czas kiedy to jesteśmy po pierwszej z siedmiu przygotowanych przeze mnie części tegorocznych Nowych Dźwięków. Dlatego jest to dobry moment, aby przypomnieć sobie wszystkich pojawiających się w serii artystów i jeszcze raz się im przyjrzeć.

Spojrzymy szybciutko na muzyków, których przedstawiałem i proponowałem przez ostatni miesiąc, a później będziesz mógł odsłuchać wszystkich jednocześnie, w specjalnie przygotowanej na tę okazję playliście.

Na początku przypomnijmy o co właściwie chodzi w całym przedsięwzięciu.

Jak rozkładały się siły w pierwszej piętnastce Nowych Dźwięków? Nie planowałem wcale takiego rozwoju akcji, okazało się jednak, że projekty solowe rozłożyły się równomiernie ze względu na płeć, a resztą puli podzieliły się duety i bandy. Dominowali muzycy ze Zjednoczonego Królestwa, aż 11 projektów pochodziło z Wielkiej Brytanii, pojawili się dwaj przedstawiciele amerykańskiej sceny muzycznej oraz artyści z Islandii i wokalistka z Norwegii.

Zespoły (3): Phoria, Run River North, Vök

Soliści (5): Will Joseph Cook, Jack Garratt, The Half Earth, Ben Khan, Lo-Fang

Solistki (5): Laurel, Soak, Blooms, Ghost Dust, Anna of the North

Duety (2): Shura, Shield Patterns

Chyba należy przejść do tego co najważniejsze. Podsumowaliśmy już to co trzeba, pora na zrobienie sobie świetnego przypomnienia muzycznego. Poniżej playlista ze wszystkimi piętnastoma projektami jakie pojawiły się do tej pory w cyklu. Każdy reprezentowany przez jeden utwór. Mam nadzieję, że polubisz tracklisty tego typu :)

Teraz prośba do Ciebie. Daj znać jakiej muzyki chciałbyś usłyszeć więcej z Nowych Dźwiękach? Może być to gatunek, może także rodzaj projektu lub pochodzenie muzyka/muzyków. Czekam na każdą sugestię, chętnie dowiem się także co myślisz na temat całego przedsięwzięcia.

A już od następnego wpisu drobne zmiany. Do przesłuchania i przeczytania!