Nowe Dźwięki 16-30/100: Podsumowanie

Jesteśmy prawie w 1/3 drogi. Czy znalazłeś już coś co zainteresowało Cię szczególnie? Mam taką nadzieję, staram się jak tylko potrafię. Dzisiaj dla utrwalenia i ostatecznego zgłębienia wiedzy, jeszcze raz przyjrzymy się wszystkim muzykom, którzy pojawili się w Nowych Dźwiękach na pozycjach od 16. do 30.

Przejrzymy style, kraje pochodzenia i złożymy wszystkich w jedną fajną playlistę.

Zacznę od tego, że przy drugiej piętnastce zmieniłem zasady gry, ale tylko nieznacznie. Zamiast pojedynczych wpisów (1 artykulik = 1 muzyczny kąsek) zdecydowałem się na trójki łączone, tzn. każda notka to trzy muzyczne zjawiska, które mają ze sobą coś wspólnego. Może być to styl, skład osobowy formacji lub płeć artystów.

W tej części cyklu mieliśmy do czynienia z (jeśli chcesz dowiedzieć się o nich czegoś więcej, klikaj):

I właśnie w podobny sposób planuję opisać pozostałych 70 artystów.

Spośród tych piętnastu artystów sześciu pochodzi z Wielkiej Brytanii (wszyscy mieszkają obecnie w Londynie – Black Gold Buffalo, Joel Baker, ESSE, Darkly, HNTR, Kaleida), a piątka to obywatele Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej (Wishbeard, HERS, Goldbloc, Marz Léon, Lily & Madleine). Mamy również przedstawiciela Nowej Zelandii (Thomston), reprezentantów stolicy Francji (Sarh) oraz duety ze Skandynawii – Danii (Kill J) i Norwegii (Elsa & Emilie).

Chyba nadszedł czas by pozostawić Cię z przygotowaną playlistą? Dzięki, że jesteś ze mną. Stay tuned już za moment rozpoczynamy prezentacje artystów z trzeciej 15!