Od czerwca odkrywamy na blogu Nowe Dźwięki. W tym wpisie przyszedł czas podsumować trzecią część naszej wędrówki po najbardziej obiecujących projektach 2015 roku. Pora podsumować segment poświęcony duetom.

Duety to jedna z najtrudniejszych form muzycznych. Trzeba się liczyć z opinią i pomysłami drugiej osoby, nie można podejmować decyzji po swojemu, ale nadal na Twoich barkach spoczywa wiele odpowiedzialnych zadań. Ale to chyba także najbardziej satysfakcjonująca formacja. No i moja ulubiona – o tym też należałoby wspomnieć. Dlatego sporo czasu poświęciłem artystom i tekstom. Popołudnia przesiedziane przed komputerem w poszukiwaniu informacji, notowanie spostrzeżeń i tworzenie spójnych historii. Ale jestem z tych artykułów piekielnie zadowolony.

Za nami już cała szóstka nowodźwiękowych duetów. Znalazły się w niej: dwa duety męskie, trzy mieszane oraz jeden złożony z pań. Połowa projektów z tej części cyklu pochodzi z Anglii, pozostałe to przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Australii i Kanady. Wszyscy w bardzo podobnym wieku, bo każdy znajduje się w przedziale 20-25. Młodzieniaszki.

To tak dla szybkiego, ogólnego podsumowania. Jeśli nie miałeś okazji zapoznać się wcześniej z którymś z duetów, nic prostszego – wystarczy teraz kliknąć w nazwy projektów, a przeniesiesz się do jednej z historii.

Duety 1/6: Aquilo

Duety 2/6: HONNE

Duety 3/6: Marian Hill

Duety 4/6: Vallis Alps

Duety 5/6: Oh Wonder

Duety 6/6: Milk & Bone

Poznałeś duety dla których rok 2015 był przełomowy i które w 2016 powinny znaleźć się w miejscu w którym powinny być już teraz i na które z całą pewnością zasłużyły – na wielkich festiwalowych scenach i w umysłach oraz słuchawkach milionów. Teraz przyszedł czas na playlistę, która podsumuje cały rozdział Nowych Dźwięków.

Do końca roku pozostało niewiele czasu, ale chcę zdążyć z ostatnią częścią cyklu, bo to w końcu “Nowe Dźwięki 2015”! Jest to nie lada wyzwanie, ale sądzę, że mi się uda. Do końca grudnia mam dla Ciebie jeszcze sześć projektów, będą to tria i zespoły. Naprawdę sporo świetnej muzyki! Mam nadzieję, że czekasz i na tę część serii.

Jeśli masz ochotę, możesz też podzielić się w tym wpisem ze znajomymi, którzy chcą poznać nowe projekty i znaleźć trochę dobrej muzyki dla siebie. Będzie mi bardzo miło.

Do przesłuchania!