Trzecia część Nowych Dźwięków 2016 to zestawienie najciekawszych duetów, jakie pojawiły się na przestrzeni ostatnich miesięcy. Dwadzieścia pięć muzycznych par.

Duety to od jakiegoś czasu moja ulubiona struktura projektów muzycznych. Dwie osoby mogą stworzyć coś zdecydowanie ciekawszego niż jedna, a nie jest to ciągle tak duża grupa umysłów, by dochodziło do poważnych spięć kreatywnych. Duety posiadają sporo wolności artystycznej, a jednocześnie mogą polegać wzajemnie na sobie. Oto ta część Nowych Dźwięków 2016, w których przedstawiam Ci dwadzieścia pięć naprawdę interesujących par muzycznych.

Są to wszystkie możliwe zestawienia, duety tworzą same panie, wyłącznie panowie lub też pani i pan. Do koloru, do wyboru. Znajdziesz tutaj projekty rodzeństwa (nawet bliźniaków!), czy dalszej rodziny, są najbliźli przyjaciele, są artyści, którzy spiknęli się i zakumplowali dopiero podczas muzycznej podróży. Nie ma natomiast (albo nie wiem, by się tacy znaleźli) par zaangażowanych romantycznie. I może dobrze – wszyscy ciągle pamiętamy The White Stripes.

Nie potrafię polecić wyłącznie kilku duetów, to zestawienie obejmuje całoroczne poszukiwania, znajdują się w nim wyłącznie moi ulubieńcy. Natomiast, jeśli zapytasz o moją naj-najbardziej ulubioną dziesiątkę, wymienię: Atlas Bound, EXES, Ider, Jadu Heart, Lastlings, Let’s Eat Grandma, RABBII, Sofi Tukker, Temptress i Tender. Ale reszta też jest ekstra!

Przed Tobą 90 minut świetnej muzyki, stworzonej wyłącznie przez duety.

Przejdź do playlisty na Spotify lub SoundCloud.