Nowe Dźwięki 2015 dobrnęły do połowy serii. Już albo dopiero. Przychodzi nam zrobić drugie podsumowanie, tym razem w centrum uwagi znajdują się znakomici soliści.

Po paniach przyszła pora na podsumowanie części poświęconej panom. Po sześciu tekstach poświęconych sprofilowaniu znakomitych solistów czas przypomnieć sobie pokrótce ich sylwetki raz jeszcze, a całość skwitować odpowiednią playlistą, która zawiera twórczość całej grupy.

Sześciu młodych panów, każdy zupełnie inny, ale łączy ich wiele, przede wszystkim świetna muzyka, którą tworzą. Mamy w zestawieniu typowego producenta, producentów, którzy łączą mastering z grą i śpiewaniem, mamy też prawdziwego rockmana i chłopaka natchnionego przeszłością. Jest wszystko. Dwóch z nich pochodzi z USA (Booker i Bridges), dwóch z Wielkiej Brytanii (MNEK i Rationale), jeden jest obywatelem z dalekiego południa czyli Antypodów (Jarryd James), drugi zamieszkuje zimną północ (1987). Jak widać każdy znajdzie coś dla siebie, a ja staram się ich wszystkich odszukać, opisać ich historię i dostarczyć Ci wszystko co najlepsze – słowa i dźwięki.

Klikając w każdy z poniższych linków przeniesiesz się do konkretnego tekstu. Jeśli chcesz sobie przypomnieć cokolwiek, bądź spotkać się z nimi po raz pierwszy.

Soliści 1/6: 1987

Soliści 2/6: MNEK

Soliści 3/6: Jarryd James

Soliści 4/6: Benjamin Booker

Soliści 5/6: Leon Bridges

Soliści 6/6: Rationale

Zakończyliśmy omawianie solistów w tegorocznych Nowych Dźwiękach, przypomnieliśmy sobie także, z kim się spotykaliśmy, czas więc na wspomnianą playlistę podsumowującą. Oto ona:

To na ten moment wszystko. Następnym razem spotkamy się, by poznać najlepsze duety, które rozkwitły w tym roku i które zadziwiają swoimi talentami.

Do przesłuchania!