Jestem mężczyzną, a nam (w większości oczywiście) podobają się kobiety. Lubię też szukać dobrej muzyki. Wszystko składa się w całość, bo najczęściej zachwycają mnie osobliwe wokale damskie. Przy wyborze muzycznym wcale nie kieruje się aparycją, zdarza się jednak, że po odkryciu dźwięków zerkam na zdjęcia zespołów czy pojedynczych muzyków. Często talent idzie w parze (w przypadku pań, w przypadku panów, cóż, nie jestem w odpowiednią osobą by oceniać, ale raczej rzadko) z przemiłą powierzchownością.

Dlatego dzisiaj delikatnie odchodzimy od warstwy muzycznej i zajmiemy się pięknymi twarzami w muzyce. Jest to oczywiście wybór pod wpływem chwili: tego co aktualnie mam w głowie, co pozostało po ostatnim słuchaniu. Materiału jest pewnie na kilka odcinków.

Nie odcinamy się jednak od muzyki całkowicie – każda, śliczna dama podparta zostanie przykładem muzycznym. Żebyś wiedział z czym to się je.

5

Foxes (Louisa Rose Allen)

Urodzona 29 kwietnia 1989 w Southampton. Powoli buduje pozycję na rynku muzycznym. Nagrała utwór z DJ-em Zeddem  oraz z Rudimental.

Osobiście spodziewałem się więcej po jej początkach, postanowiła jednak skupić się na muzyce pop. Wychodzi jej to dobrze. Poza tym jest naprawdę śliczna: duże oczy i pełne usta.

Kliknij tutaj aby usłyszeć jej pierwszy utwór z 2011 roku “Home”.

4

Hannah Reid (London Grammar)

Hannah ma 23 lata i tak jak pozostała dwójka w London Grammar pochodzi z Notthingham. Oczywiście niepodważalnym jest, że jej głos jest wyjątkowy i że przed całym trio wspaniała kariera.

Dodatkowo Hannah jest śliczna – wysoka, szczupła blondynka o pięknej linii twarzy.

Nie znasz LG ani wokalu panny Reid? Musisz to nadrobić – klik. Myślę, że będziesz pod ogromnym wrażeniem tego co potrafi.

3

Valeska Steiner (Boy)

Valeska to połowa szwajcarsko-niemieckiego duetu Boy, który tworzy razem z basistką Sonją Glass. Steiner w projekcie głównie śpiewa. Zespół powstał w 2007 roku i cieszy się rosnącą popularnością. Ostatnio był w trasie po Stanach Zjednoczonych.

Valeska to szwajcarska część bandu, który na koncie ma jeden krążek “Mutual Friends” (2011). Grają przyjemny, zazwyczaj melancholijny pop. Posłuchaj.

Valeska jest również bardzo ładną dziewczyną. Myślę, że widać to na zdjęciu.

2

Oh Land (Nanna Øland Fabricius)

Nanna to duńska wokalistka (najdziwniejszego połączenia gatunków muzycznych) indie popowa. Urodzona w Konephadze, mieszkająca w NYC. Miesza pop z elektroniką. Ma 28 lat i jest śliczna.

Muzycznej ekstazy podczas słuchania jej utworów nie doznaję, ale są naprawdę w porządku i należy się z nimi obyć.

Proponuję kliknąć tutaj. Nanna oferuje nam swój model renesansowej kobiety.

1

Selah Sue

25-letnia Belgijka tak naprawdę nazywa się Sanne Putseys. Pisze teksty, muzykę i śpiewa. Jej znakiem z rozpoznawczym jest wielkie blond gniazdo – włosy ciągle pozostające w nieładzie.

Mimo że większość jej utworów to kompozycje spokojne i wolne, ona zawsze reaguje ekspresyjnie. Oficjalny debiut wydawniczy Seli to LP “Selah Sue” z 2011 roku. Jesienią 2014 ukazać ma się jej drugi krążek.

Najbardziej rozpoznawalny numer tej młodziutkiej ślicznotki to “This World“,  który wykorzystany został w reklamie batonika Kinder Bueno.

***

To chyba już wszystko. Dostaliśmy dzisiaj ładne panie i dobrą muzykę. Nie wiem jak Ty, ale ja do szczęścia nie potrzebuję niczego więcej.

Wspomniałem na wstępie, że to trochę losowy wybór, bo atrakcyjnych kobiet w muzyce jest wiele. Jeśli masz ochotę podrzucić w komentarzach własną piątkę, chętnie poznam Twoje propozycje :)

Oczywiście, jeśli czytelniczki nie mają ochoty dzielić się ładnymi paniami, bo nie wypada i w ogóle, mogą podzielić się śpiewającymi przystojniakami. Zobaczymy jak rozkładają się gusta.