Oddaję w Twoje ręce i uszy moją kwietniową selekcję – 30 najlepszych utworów nowych artystów sceny alternatywnej. Wszystko, by sprawić Ci przyjemność.


Kwiecień 2015 przeszedł do historii. Był miesiącem niezwykle obfitym, jeśli chodzi o muzyczne nowości – pojawili się młodzi, którzy chcą pokazać co potrafią, utwory publikowali także na potęgę znani i lubiani artyści sceny alternatywnej. W tym zestawieniu skupiamy się przede wszystkim na tych pierwszych, których często niesłusznie pomijamy wspominając ubiegłe tygodnie.

Przed Tobą playlista zawierająca 30 utworów, bo tyle dni miał miesiąc numer cztery. Tym razem miałem spory problem z zamknięciem się w założonej liczbie, która odzwierciedlać ma ilość dni dwunastej części tego roku kalendarzowego, bo pojawiło się wiele ciekawych propozycji. Z finałowej puli odrzuciłem kilka naprawdę dobrych utworów, ale wszystko po to, byś mógł z przyjemnością rozkoszować się tymi najlepszymi.

Znów w całości znajdują się dwie części składowe, wszystko by ułatwić Ci przyswajanie nowych dźwięków: pierwsze dziesięć pozycji to utwory obowiązkowe, których musisz posłuchać, jeśli chcesz wiedzieć co dobrego wydarzyło się w niezalu muzycznym, który razem śledzimy. Kolejne dwadzieścia utworów to także ścisły top polskich i zagranicznych portali, blogów i serwisów, zbierany przez ostatnie cztery tygodnie. Obie grupy, co na pewno zauważysz, poukładane są liczbą odsłuchań (stan na 1 maja) od najmniejszej do największej.

To już wszystko. Jeśli chcesz przejrzeć i posłuchać poprzednich zestawień klikaj tutaj: styczeń, luty i marzec. Do przesłuchania – zachęcam, warto!