Pierwszy w pełni jesienny miesiąc bardzo pozytywnie nas zaskoczył – dużą ilością słońca i świetną muzyką. Przygotowałem sporą dawkę brzmień – najlepsze utwory października, których musisz posłuchać.

Październik był miesiącem bardzo dobrym – w pogodzie, przyrodzie i muzyce, dlatego postanowiłem sobie trochę pofolgować z układaniem playlisty podsumowującej miesiąc. Naruszyłem regułę “ile w miesiącu dni, tyle utworów”, bo zwyczajnie nie mogłem się zdecydować. Słuchałem zestawienia 40 utworów cały dzień i nie zdołałem wybrać najsłabszych.

Dziesiąta odsłona “Tego musisz posłuchać” zamiast 31, zawiera aż 40 kawałków. Są to utwory bardzo różne, ale wspólny mianownik jest jeden i będę postarzał to co miesiąc – to najlepsza muzyka młodych artystów z całego świata, która ukazała się przez ostatnie 30 dni (lub została przeze mnie w tym okresie odkryta [ale i tak nie jest dużo starsza]). Znajdziesz tutaj solistów-songwriterów, duety, tria i okazałe zespoły.

Jednak zanim przejdziemy to samej muzycznej playlisty, małe przypomnienie. Od początku października na bloga wróciły podcasty, trochę odmienione, pod inną nazwą, ale mają na celu jedno – komunikację między nami i przekazanie muzyki i myśli w ciekawy sposób. Co niedzielę raczę Cię 60-minutowym odcinkiem, który zbiera wszystko, co wydarzyło się przez ostatnie siedem dni. Taka forma podsumowania, która następnie uzupełniona staje się zbiorem miesięcznym.

Jeśli chcesz przekonać się jak było, nic prostszego. Poniżej wszystkie odcinki.

Hyper #01 – 11/10/2015

Hyper #02 – 18/10/2015

Hyper #03 – 25/10/2015

Hyper #04 – 01/11/2015

Gdy zapoznałeś się z poprzednimi audio-stymulantami możemy przejść do całkowitego podsumowania! Na kogo powinieneś zwrócić uwagę tak szczególnie-szczególnie? Oj, nie mam pojęcia, za dużo tego dobrego, ale może coś mi się uda wymyślić. Na Twoją uwagę na pewno zasługują: Kill J, Gina Kushka, Chris Loco i Ina Wroldsen, Madeira, Nao, Ryder, Steso, stwo z Sevdalizą, TALA & Banks, Mógłbym tak do końca, ale na pewno sprawdzisz playlistę, bo to tylko szczyt moich ubiegłomiesięcznych rekomendacji. Gwarantuję, że będziesz zadowolony!

To chyba wszystko. A może o czymś zapomniałem? A, tak! Słuchaj dobrej muzyki, a jeśli nie masz niczego w pobliżu – pomogę, zawsze możesz napisać, albo czerpać z bogactwa tego miejsca, bo przecież po to jest!

A teraz już zostawiam Cię z muzyką. Do przesłuchania!

Tego musisz posłuchać: październik 2015