Przemierzamy cały świat w poszukiwaniu znakomitych brzmień, ale w tym odcinku skupiamy się przede wszystkim na trzech dużych metropoliach. Są nimi Londyn, Nowy Jork i nasza Warszawa.


Nie udaje mi się ostatnio stworzyć playlisty, która miałaby jakiś mocny motyw przewodni, oprócz ogólnego klimatu utworów, bo akurat tego nie brakuje im nigdy. W tym wydaniu Pana od Muzyki udało mi się odrobinę zawęzić obszar działania, ponieważ oprócz bardzo przyjemnych i znakomitych w każdym calu dźwięków, skupiliśmy się przede wszystkim na trzech miastach: Londynie, Nowym Jorku i Warszawie. To właśnie z nich pochodzi zdecydowana większość artystów, którzy prezentują swoje umiejętności w godzinnym programie.

Nie warto pisać o porównaniach ilościowych, bo nie one się tutaj liczą – ważna jest jakość. W audycji posłuchać możemy rozpoczynających przygodę z dużymi scenami: mrocznych The Glass Children, Bo Rochę czy Janelle Kroll, a także kilku wykonawców, którzy mają już na swoim koncie jakieś (chociażby studyjne) osiągnięcia – Galimatias, Son Lux czy Marius Ziska zdecydowanie do nich należą. Trafiły się także postaci z naszego kraju. Pojawiają się doskonali: Błażej Król, Ola Komsta i Misia Furtak. A to przecież nie wszyscy!

Staram się tłumaczyć odrobinę muzyczną rzeczywistość, co momentami wychodzi mi całkiem dobrze. Mam nadzieję, że zachęciłem się już do odsłuchu :)

Lista utworów 27/04/2015

 1. Galimatias & Alina Baraz – Can I
 2. Son Lux – Change Is Everything
 3. Bo Rocha – Angel Eyes
 4. Bo Rocha – Tangerine Flake
 5. Wet – Deadwater
 6. The Glass Children – Capture
 7. Clarence Clarity – Buck-Toothed Particle Smashes ft. Kill J
 8. Marius Ziska – Going Home
 9. Król – Zaklęcie
 10. Oly. ft. Low Roar – The Loneliest Whale On Earth
 11. Grrl Pal – Radar
 12. Janelle Kroll – Numb
 13. HV/NOON – Nadważkość ft. Misia Furtak
 14. HVOB – The Anxiety To Please