Gdzie tego lata (i tej jesieni) wybrać się w Polsce na festiwal muzyczny? Nie interesują Cię Open’er ani Przystanek Woodstock? Mam dla Ciebie pewne rozwiązanie.

Festiwalowe lato właśnie wystartowało. Za granicą rozpoczęła się gorączka związana z Primaverą, Berlin Festivalem, Reading & Leeds, a przede wszystkim, jak co roku, Glastonbury Festival. My w Polsce też mamy wielkie wydarzenia muzyczne, o których nieustannie mówi się w mediach, zarówno tych tradycyjnych, jak i w Internecie. Od dawna wiemy kto pojawi się na Open’erze czy Orange Warsaw Festival i część fanów muzyki już dawno odłożyła do skarpety setki złotych na ten cel.

Co jednak gdy nie chcesz wybrać się na duży festiwal z gwiazdami światowych scen, albo zwyczajnie jest to dla Ciebie zbyt duży wydatek? Czy wiesz coś o innych wydarzeniach muzycznych odbywających się na terenie całej Polski? Czy interesowałeś się kiedyś mniejszymi festiwalami? Wyobraź sobie, że są ludzie, którzy rok rocznie wybierają się na eventy mniejsze, bardzo kameralne w poszukiwaniu dobrej muzyki. Może to jest rozwiązanie dla Ciebie? A może oprócz któregoś z dużych festów chciałbyś odwiedzić coś jeszcze?

Przedstawiam Ci przewodnik po najciekawszych polskich średnich i małych festiwalach muzycznych, które odbędą się w 2015 roku. Pierwsze startują w połowie czerwca, ostatni na początku listopada. Nie znajdziesz tutaj informacji o wielkich: nie będzie Open’era, OWF, odratowanego po przerwie Live Music Kraków Festivalu, Przystanku Woodstock czy Jarocina, bo te na pewno znasz. A czy wiesz coś o reszcie?

Menu przewodnika po polskich festiwalach muzycznych 2015 by Pan od Muzyki:

Festiwal Frytka Off

Halfway Festival/W Połowie Drogi

Tatarak Music Festival

Audioriver Festival

OFF Festival

Tauron Festiwal Nowa Muzyka

Soundrive Festival

Up To Date Festival

Unsound Festival

Opole Songwriters Festival