Pan od Muzyki

Przegląd Tygodnia czyli 10 utworów, których warto posłuchać

Robimy Przegląd Tygodnia. Przed Tobą wybór 10+ utworów, które są godne Twojej uwagi.

Nadchodzi sezon festiwalowy, ale to wcale nie oznacza, że artyści zwalniają z wydawaniem nowej muzyki. Na pewno nie nowi artyści. Mam dla Was 10 świeżych utworów, które przyciągnęły moją uwagę w ostatnich dniach. Robimy taki prosty Przegląd Tygodnia. Jest kilku muzyków, których znasz (lub powinieneś już znać) i spora liczba tych naprawdę świeżych. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Lykke Li – Utopia

Czy tak brzmieć będzie nowa płyta Li? Oby, bo to trzecia nowość i kolejna, która imponuje pomysłem i brzmieniem. “Utopia” to trybut oddany matczynej miłości poprzez pokolenia. Kawałek został wydany w amerykańki Dzień Matki i łączy w sobie archiwalne i stylizowane na archiwalne materiały.

Joji – Yeah right

Joji Miller smęci, melancholizuje i wychodzi mu to znakomicie. F.K.A. Filthy Frank rozwija się niesamowicie i już pokazuje aspiracje do tworzenia autorskiej stylistyki muzycznej. Kibicuję temu gościowi.

Maya Law – Give Me No Love

Nowość od Brytyjki z Norwich, która bardzo przypomina Jorję Smith. Polecam obserwować, bo niedługo może zgłosić się po nią ktoś z ciekawej wytwórni.

Lo – Drumline

Drugi utwór tajemniczej Lo. Słodki, pełny ciekawych dźwięków i angażujących hooków. Trochę takie połączenie Dagny z Terror Jr.

Silver – Drinking Games

Słodki i nostalgiczny – takie danie lubię bardzo. Silver to także początkująca artystka z Bostonu, a “Drinking Games” to taki bardzo teenage track. Rozkosznie płynie i umila czas.

Rosie Carney – Bare

Rosie wróciła z kolejną piękną kompozycją. Jeśli czekasz już z utęsknieniem na jesień, “Bare” jest dla Ciebie, prosty aranż, piękny, ciepły wokal i intenstywne, bardzo poetykckie przesłanie.

TĀLĀ feat. Naughty Boy – Stay Here in The Sun

Tej dwójki nie powinienem przedstawiać. Piękne zestawienie mocnej elektroniki i akustycznych, wręcz orkiestrowych elementów. Ta współpraca wyszła doskonale.

Jordan Rakei – Wildfire

Rakei wydaje coraz ciekawsze utwory. Chwilę przekonywałem się do jego muzyki – pierwsza płyta nie zainteresowała mnie jakoś szczególnie, ale od jakiegoś czasu jest coraz wykwintniej, cieplej, a melodie przenoszą wiele emocji. I pamiętaj, Jordan zagra już pod koniec czerwca w Katowicach, na Tauron Nowa Muzyka.

JPL – Speak Up

Kończymy dwoma debiutantami. Pierwszy z nich to JPL (Jo Loewenthal) z Autralii. Wysoki, ale szorstki wokal, piękna gitara i klasyczne klawisze. Brzmi intrygująco.

BAD WITH PHONES – Needles

Na koniec zostawiłem nam projekt brytyjski, który przyznaje się, że nie po drodze mu z technologią. Bad With Phones i ich “Needles” to skrzyżowanie bluesa, z mocnym beatem i niespotykanym wokalem. Bardzo przyjemne i ciekawe zestawienie.

To cała dziesiątka. Który projekt przydadł Ci do gustu najbardziej? Więcej dobrych nowości znajdziesz w aktualizowanej co tydzień playliście Neuzik na Spotify.

Scroll Up