Fot. Adam Pietkiewicz

Ptakova opublikowała dzisiaj pierwszy singiel zapowiadający jej debiutancki album, który spodziewany jest jesienią 2017. Posłuchaj utworu “Wiatr”.

Natalia Ptak a.k.a. Ptakova to wokalistka, która na polskiej scenie daje o sobie znać od trzech lat. Na blogu również pojawia się dość regularnie: przedstawiałem ją solowo (jeszcze jako Natasza Ptakova) w sierpniu 2014, w duecie, jako SOXSO, w lipcu 2015 oraz kwietniu 2016, razem z Women for Hire w listopadzie ubiegłego roku. Teraz przyszedł czas na reintrodukcję, bo singiel “Wiatr” brzmi bardzo obiecująco.

Solowo Ptakova idzie w kierunku zdecydowanie bardziej popowym, choć jest ciągle świadoma swojego miejsca, dlatego odrobina charakterystyki Natalii Nykiel, łączy się z dźwiękami w stylu Poli Rise czy nawet Rosalie. Muszę przyznać, że “Wiatr” został bajecznie wyprodukowany – na pozór prosty aranż, przeistacza się w niezwykle intensywny i chwytliwy, gdy tylko wkraczamy w sferę refrenu.

Fot. Łukasz Osuch

Premiera singla odbyła się w czwartek, 23 marca, po godzinie 13:00 w audcji “Muzyczny Lunch” Radiowej Czwórki, prowadzonej przez Ulę Kaczyńską. Razem z singlem pojawiło się wideo do “Wiatru”. Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiada Małgorzata Suwała, a za zdjęcia Marcin Łaskawiec.

Album, wg zapewnień prasowych, ma ukazać się jesienią tego roku i jeśli większość utworów prezentowała będzie się tak pomysłowo, to powinna wyjść z tego naprawdę dobra płyta.