Pyszne dania prosto z Danii

pyszne-dania-prosto-z-danii-1

Duńscy artyści co chwila przebijają się do naszej świadomości, za sprawą świetnej muzyki i dobrej pracy managementów. Przygotowałem zestawienie artystów z Jutlandii, Fionii i Zelandii, którzy za moment mogą stać się rozpoznawalni.

Przemierzamy Skandynawię wzdłuż i wszerz. Odwiedziliśmy już Szwecję (kilkukrotnie), Norwegię i Islandię. Przyszedł czas na Półwysep Jutlandzki i Danię. Przygotowałem playlistę, która zawiera dwanaście utworów, od dwunastu różnych projektów pochodzących z tego kraju. Postawiłem na miks artystów, o których powinieneś już gdzieś słyszeć, z tymi, których na pewno jeszcze nie znasz. Dobrze wyważony zestaw.

Na playliście poświęconej muzyce duńskiej znajdziesz Kill J, Chinah czy Liss, projekty o których na pewno słyszałeś. Dodałem także Kwamie Liv i Freję, które jakiś czas zachwycały Europę swoimi pierwszymi wydaniami. Do tego dorzuciłem świetną Fjer, nostalgiczne dźwięki od Irah i Anny Sharifi, melancholijny rock, taki w stylu Warpaint, w wykonaniu Juju Bell, electro popowy Noréll, synthowe Paper Cranes oraz Slowes, coś co można nazwać ambientowym dream popem.

Oczywiście serwuję Ci dwie playlisty, na obu ten sam zestaw. SoundCloud – 12 utworów, Spotify – 11. Daje to, bardzo przyjemne, niecałe 50 minut.