Artysta tajemniczy, który przykuwa swoją muzyką i wieloma niewiadomymi, które dotyczą jego życia i pracy. Racjonalista, który chce nas przekonać swoimi dźwiękami. To młody mężczyzna, ale także zjawisko.

Ostatnim solistą, który pojawia się w tej części Nowych Dźwięków 2015 jest Rationale, który przebojem wdarł się w ostatnich miesiącach na scenę muzyczną. Londyński wokalista, multi-instrumentualista i producent debiutował krótkim, niespełna trzyminutowym utworem “Fast Lane” na początku maja tego roku. 18 września ukazała się jego pierwsza EP-ka “Fuel To The Fire”, która została świetnie odebrana. On sam jednak, mimo że wiemy jak wygląda (pojawia się w teledyskach), wciąż nie chce zdradzić nam swoich personaliów.

Czarnoskóry muzyk zaskoczył wszystkich, w tym także mnie, swoim głosem – ciepłą i bardzo charakterystyczną barwą. Jego baryton zachwyca i onieśmiela w tym samym momencie, a połączenie z gładkimi, natchnionymi i znów, ciepłymi melodiami wchodzi głęboko do środeczka i rozgrzewa. Bo choć nie wiem jak byłbyś smutny, to takie “Re.Up” czy “The Mire” muszą sprawić, że Twoje kąciki ust podniosą się choć odrobinkę.

Projekt niecodzienny. Każdy artysta chce, by doceniano muzykę, którą tworzy, by zapomnieć, że stoi za nią jakaś forma z tkanki i płynów ustrojowych. I muszę przyznać, że jak do tej pory jemu się udaje. Bo chociaż coraz częściej za muzyką Rationale stoi jakaś twarz, twarz czarnoskórego mężczyzny, to doceniane jest brzmienie, wokal, klimat kompozycji, a nie sama postać Brytyjczyka.

Życzę tego każdemu artyście.