Pan od Muzyki

Raveena i “If Only” jako zapowiedź Shanti EP

Raveena to niezwykły przykład, że pochodzenie, kultura i wychowanie to rzeczy, które nie przeszkadzają w tworzeniu, a jedynie wzmagają apetyt i podudzają kreatywność. Soul i R&B w wykonaniu dziewczyny z Connecticut, której rodzice przybyli do Stanów Zjednoczonych uciekając przed zakrożeniem, które czekało na Sikhów w Indiach. Ona sama, wychowywana w bardzo konserwatywny sposób, od małego uciekała w świat muzyki.

Raveena Aurora zakochana jest w kasykach soulu i R&B, które napędzają jej do muzycznego działania. Ma na swoim koncie już kilka wydanych kompozycji, każda z nich niezwykle delikatna i stymulująca. Wokalistka i tekściarka przeniosła się w wieku 17 lat do Nowego Jorku, by doskonalić swoje umiejętności. Znalazła się pod skrzydłami Everetta Orra, który jest dzisiaj jej jedynym producentem. Ta współpraca przyniosła takie perły jak “Sweet Time”.

Teraz pełna słodkich dźwięków wokalistka wydaje “If Only” trzeci singiel z “Shanti” EP, która ukaże się już 6 grudnia. Całość brzmi ostrożnie, trochę klasycznie i miękko – przyznaję szczerze, rzadko kiedy klasyczna stylistyka soulowa tak bardzo przypada mi do gustu, jak w tym przypadku. Przodukcja brzmi rzeźko i bardzo zwiewnie.

Raveena tak opisuje nowość: “I wrote the lyric ideas for “If Only” a couple years ago after I had finally left a toxic relationship. Recently, I rediscovered them and brought them to my producer and boyfriend Everett Orr, who helped bring the lyrics to life with the right melodies and music. For me, this song is about recognizing your own strength and divinity as a woman and moving on from anyone in your life that doesn’t support that journey. People you surround yourself with should make you feel empowered and safe – not drained, manipulated or on edge.”

Jeśli chcesz posłuchać całej Shanti EP, kliknij poniżej lub przejdź po albumu na Spotify.