Ritual zabiera nas w noc – świat, którym rządzi pożądanie i głęboko skrywane pragnienia. Posłuchaj “Cinammon”, utworu, który zwiastuje nowe wydawnictwo.

Po wydaniu dwóch, bardzo dobrze przyjętych EP-ek i współpracy z Duą Lipą (przy “Hotter Than Hell”, jak to możliwe?), Frances czy Aquilo, tajemnicze, angielskie trio Ritual przymierza się do publikacji trzeciego mini albumu, a jego zapowiedzią jest utwór “Cinnamon”. EP-ka nazywać się będzie “Every Night Another But Not You” i ukaże się już niedługo.

“Cinnamon” od razu doczekało się wideo, a właściwie rozbudowanej wizualizacji, bo nie opowiada historii, a przedstawia pewien moment. Chwilę, w której budzi się nocne życie, łagodność przeistacza w brutalność, pożądanie i spełnianie każdej zachcianki.

Kompozycja jest niezwykle sensualna, dodatkowo rozgrzewa ją ciepły synth i wokal, znane z wcześniejszych kawałków. Całość ma bardzo sypialniany charakter. Możesz przy niej grzeszyć przyjemnie, ale możesz także oddawać się wyniszczającym pokusom. Pokazuje to sound, ale także tekst: Cover me in only cinnamon / I don’t care if it burns me.

Brytyjczycy o swojej nowości mówią: Muzycznie, nie chcieliśmy zmian. Pragnęliśmy jedynie zająć się aranżacjami, musimy stawiać sobie kolejne wyzwania i przekraczać granice, wyznaczane przez konwencjonalną strukturę piosenki. Chcemy, by każdy mógł interpretować utwór po swojemu, ale dla nas, jest on o ciemnej stronie pożądania, seksie i wyniszczającym uzależnieniu. Jeśli poddasz się pragnieniu, może Cię zniszczyć, bo łatwo jest podążać za impulsem. (tłumaczenie materiałów prasowych)

Czy muzycy już niedługo dołączą do takich sław muzyki downtempo jak Banks, FKA twigs czy Massive Attack? Na pewno możemy oczekiwać, że spróbują.