Pan od Muzyki

Rodes Rollins – Young Adult EP

Debiutanckie wydawnictwo Rodes Rollins “Young Adult” EP to album, który przenosi nas, za sprawą dźwięków, w klimat brudnego, małomiasteczkowego, amerykańskiego życia, choć tak naprawdę skupia się na drodze ku dorosłemu życiu.

Rodes Rollins, wokalistka, której wizją i głosem zauroczyłem się od pierwszego przesłuchania, wydała 17 lutego, swoją pierwszą EP-kę “Young Adult”. Pięć kompozycji, w tym trzy zupełnie nowe – wszystkie utrzymane w klimacie singer-songwriterskiej americany z dodatkami rocka i bluesa.

Amerykanka traktuje obecnie NY i LA jako swoje domy, choć dorastała w Kolorado, skąd najpewniej wzięło się jej zamiłowanie do dźwięków osadników. Rollins lawiruje między folkiem, rockiem, bluesem i americaną, świetnie spinając wszystko swoim kreatywnym podejściem do kompozycji – liczy się wyczucie w łączeniu stylistyk.

Na “Young Adult” EP każdy utwór różni się dość mocno od pozostałych. Różnorodność jest zauważalna w każdej warstwie: tempie, instrumentaliach, liniach wokalu, kolorycie melodii czy historiach opowiadanych w tekstach.

O Rodes Rollins pisałem w styczniu tego roku, przybliżając drugi opublikowany utwór “Wes Come Back”. Teraz, gdy dostajemy całość, z całą pewnością mogę stwierdzić, że to świetny materiał. Wolny, mocny, brudny, uzupełniony o piękne brzmienia gitar i perkusji, a także uroczy wokal, którym Rodes potrafi operować tak, by wprawić nas w odpowiedni nastrój.

Mój ulubiony numer z “Young Adult” EP to prawdopodobnie “Feedback”. Połączenie szybszego tempa i perkusjonaliów w charakterystyce indie rockowej, z wartswą wokalną przypominającą soulowy sway, przykrytą delikatną mgiełką muzycznego brudu. A do tego wszystkiego piękna historia miłosna z (ciągle jeszcze) szczęśliwym zakończeniem.

Rodes poświęca na mini albumie dużo miejsca Wesowi, swojej pierszej miłości. Oprócz wydanego wcześniej “Wes Come Back”, usłyszeć możemy także “Oh Dear, Wes”, kolejną kompozycję prowadzą przez rockową melodię z dodatkiem delikatnego, lekko przetworzonego wokalu, który zmiękcza całość, ale jednocześnie dodaje do niej pikatnerii.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, o każdej z tych kompozycji, Rodes Rollins podzieliła się historią ich powstawania, w tekście dla The Line Of Best Fit. Posłuchaj “Young Adult” EP na SoundCloudzie lub Spotify.

Scroll Up