Trzy utwory, trzech artystów, którzy wnoszą do muzyki coś świeżego i niepowtarzalnego, a dodatkowo ich kompozycje okraszane są ciekawymi wokalami.

Paczka nowości, które powinny sprawić Ci podczas słuchania sporo radości i przyjemności. Świeże utwory od Ry X, Dermota Kennedy’ego i XXYYXX z wokalnym wsparciem $K.

RY X – Bad Love

Debiutancka płyta Ry’a Cuminga “Down” ukazała się 6 maja 2016, ale 29-letni Australijczyk nie próżnował i zaczyna dzielić się z nami nową muzyką. “Bad Love” to nowość Ry X, która pojawiła się od razu z pięknym wideoklipem.

Muzycznie dostajemy wszystko, z czego muzyk słynie – melancholijną melodię, rzewne linie wokalne, niezwykłe frazowanie. Pojawia się także kilka nowości – ciekawe, wysoko zaaranżowane sample i warstwę delikatnie soulującą, przykrytą partiami smyczkowymi. Bajecznym dźwiękom towarzyszą dzikie obrazki. Dzikie, bo wizualnie “Bad Love” przedstawia scenerię lasu/puszczy/dżungli i artystycznej komuny (a może kultu?), pełnej pięknych kobiet z nieobecnym wzrokiem.

Dermot Kennedy – Moments Passed

Dermot Kennedy to niespełna 20-letni singer-songwriter z okolic Dublina. Jego nowy singiel “Moments Passed” przykuwa uwagę natychmiastowo, ponieważ dość mocno odbiega od typowych akustycznych standardów. Dermot rozpoczął jakiś czasu temu eksperymentowanie nad stylem, który coraz mocniej odbiega od indie folkowego brzmienia. Irlandczyk ma już na swoim koncie “Doves & Ravens” EP z kwietnia 2017, gdzie zdradza zapędy do łączenia akustycznych brzmień z głębszym beatem i elektronicznymi warstwami.

Dodatkowo, posiada naprawdę ciekawy wokal. Nowy utwór zaskakuje mocnym, samplowanym intrem, którym zwabia nas do swojego legowiska. Następnie chwyta i trzyma w czułym, lecz zdecydowanym chwycie do samego końca.

XXYYXX – I Don’t feat. $K

XXYYXX to Marcel Everett, niezwykle utalentowany, 21-letni producent z Orlando, którego najbardziej znany utwór “About You” jest punktem obowiązkowym każdego seansu spirytystycznego, który organizuje Pan od Muzyki. Everett najwięcej muzyki wydał w latach 2011-2012, kiedy to pojawiły się dwa albumy i dwie EP-ki. Potem zniknął, dając o sobie znać wyłącznie okazjonalnie, by wrócić ze sporą trasą dopiero w 2016.

Teraz opublikował utwór “I Don’t”, w którym wokalnie wspiera go artysta o pseudonimie $K, który pozostaje jednak dla mnie zagadką. Styl Marcela zmienił się przez lata, choć nadal buduje on swoj kompozycje w oparciu o głęboki, silny beat, wokół którego nabudowuje dźwięk. W nowym utworze, ta struktura świetnie komponuje się z głosem artysty featuringującego.