Pan od Muzyki

Nowe Dźwięki 5/100: Shura

Jest Brytyjką pochodzenia rosyjskiego, a nazwa projektu “Shura” to w języku rosyjskim – jak sama twierdzi – skrót od jej imienia, Aleksandra. Jej matka jest rosyjską aktorką, ojciec angielskim filmowcem-reporterem, a ona mieszka obecnie w Londynie. Tworzy muzykę odkąd skończyła 16 lat, ale dopiero teraz usłyszał ją ktoś poza kolegami z uniwersytetu.

Co słychać u Aleksandry po roku? Sprawdź Rework 2015: Shura

Singiel “Touch” zapowiada pierwszą EP-kę i klimatem i dźwiękami przypomina klubowy hit 2013 roku braci Lawrence “Latch”. Podobieństwa widać również w klipie towarzyszącym utworowi.

Shura to nie tylko Aleksandra Denton. Towarzyszy jej także gitarzysta Patrick Duncombe z którym wokalistka zna się już długie lata. Muzyczne inspiracje muzyków pochodzących z Wysp Brytyjskich są bardzo standardowe przy muzyce, którą się zajmują. To przede wszystkim The Smiths i PJ Harvey.

Shura (jeszcze sama Aleksandra) współtworzyła także album “Parklands” producenta i DJ, Hiatusa z 2013 roku, pojawiając się wcześniej na EP-kach i singlach przed premierą krążka długogrającego.

Hiatus & Shura 2011

Hiatus & Shura 2013

Facebook SoundCloud