Pan od Muzyki

Shura – Touch (Four Tet Remix) + “The Space Tapes” i data premiery albumu

Shura - Nothing's Real

Shura zdradza kolejne szczegóły dotyczące debiutanckiej płyty i dzieli się nowym remiksem “Touch”.

Jedna z moich muzycznych ulubienic od kilku dni szaleje w Social Mediach. Jakiś czas temu ogłosiła, że jej debiutancki album nosić będzie tytuł “Nothing’s Real” i ukaże się jeszcze w 2016 roku.

Wczoraj na niezwykle uroczej stronie hasshurafinishedheralbumyet.com, która do tej pory pokazywała wyłącznie “NO” i “YES”, pojawiło się odliczanie, którego koniec przewidziany był na północ 17 marca. To właśnie wówczas pojawiła się oficjalna data premiery albumu – 8 lipca 2016, a także możliwość zamawiania pre-ordera.

Całemu przedsięwzięciu towarzyszył soundtrack, który jak się okazało, nosił nazwę “The Space Tapes” i dostępny jest już na Spotify. Kosmiczne Taśmy to miks fragmentów kilku niewydanych jeszcze utworów, które pojawią się na płycie, ale w towarzystwie szumów, pogłosów i przekształceń.

Ale to jeszcze nie koniec! Przed wydaniem albumu, można było zamawiać także rozszerzony singiel “Touch” na winylu. Oprócz tegorocznej wersji z udziałem Taliba Kweliego, znalazły się tam trzy remiksy, ale autora ostatniego, poznaliśmy dopiero dzisiaj. Jest nim Four Tet.

Ta wersja “Touch” mocno wpisuje się w pomysł tworzonego przez Aleksandrę “Shuniverse”. Tempo melodii i wokalu zostało zwiększone, a dodane dźwięki przypominają odrobinę podróż przez drogę mleczną.

“Nothing’s Real” zawierać będzie 13 kompozycji, w tym “Touch”, “2Shy”, “Indecision”, czy nową wersję “White Light”. Nie mogę się doczekać!

Scroll Up