Brytyjskie trio STITCH debiutuje singlem “Fool”, który jest podniosłą alt popową balladą o naiwnych początkach nowego związku.

Projekt ewidentnie podchodzi pod archetyp, który na potrzeby własne nazwałem “London Grammar” (ładnie, prawda?). Już tłumaczę – Nikita, Gray i Kye poznali się na podlondyńskim University of Surrey, gdzie połączyła ich pasja do muzyki. Swoje pierwsze kompozycje tworzyli w domowym studiu; sami komponują, piszą teksty i produkują muzykę. A Nikita Holden, wokalistka projektu, ma bardzo charakterystyczny wokal – głęboki, czysty i (przewiduję, że) klasycznie wyszkolony. Wszystko się zgadza. No prawie, bo Nikita, oprócz śpiewu, zajmuje się także perkusjonaliami.

“Fool” to błęboka, podbudowująca synth popowa ballada o nowej relacji. Zespół opowiada: “Fool raises the question of naivety in new relationships. Are we ready to fall in love with someone new, when we know the pain and heartache love can bring?”

To dopiero początek wieści z obozu Stitch – zespół w pierwszych miesiącach 2018 planuje wydać debiutancką “Welcome to the Dream” EP.