Wszystko się zmienia. Szczególnie, jeśli ktoś ciągle szuka dla siebie miejsca. Dlatego od przyszłego tygodnia listy #TracktorWeekly zastępuje audycja Hyper.

Lubię zmiany i lubię być tym, który zmienia. Oczywiście do zmian trzeba się przyzwyczaić, a bardzo często okazuje się po czasie, że nie byłą to wcale taka rozsądna decyzja jak się myślało. Przy ich okazji zazwyczaj przytacza się termin “wyjście poza strefę komfortu” – to bardzo ładne pojęcia, przez kilka ostatnich dni często go używałem. Postanowiłem odkurzyć. Znów.

Od dłuższego czasu zastanawiam się co zrobić z blogiem, aby był blogiem i angażował czytelników, by pojawiało się na nim coś więcej niż playlisty, których często szukacie, ale mimo wszystko, to nie to. Wystarczy, że zajrzycie na YouTube’a, Soundclouda czy Spotify i od razu je znajdziecie. Nie mogę być dostarczycielem wyłącznie tychże, bo to nie ma sensu.

Co uważniejsi wiedzą, że moim marzeniem jest bycie częścią dobrej stacji radiowej – takiego przestarzałego medium, które podupada, ale wyszło tak, że podoba mi się najbardziej. Dlatego kilka tygodni temu pytałem Cię, czy chcesz, aby Pan od Muzyki znów miał audycję. W ostatni czwartek poinformowałem, że będzie i napisałem nawet kiedy.

radio sky hyper

W ten sposób rezygnuję ze zwykłych playlist podsumowujących tydzień, robię je wszyscy, ja próbuję czegoś innego. Audycja “Hyper” na żywo odbywać się będzie w czwartki (od 8 października, czyli już za chwilę) o godzinie 20:00. Będzie jej można słuchać w kilku miejscach – na stronie Radia SKY i w specjalnie przygotowanej zakładce na blogu. W niedzielę pojawiać się będzie jej zapis czyli podcast z listą utworów.

Czy w końcu chwyci? Oby tak, bo próbuję czegoś innego, a przy okazji sam będę się uczył. Bardzo mi się ta wizja podoba. Oznacza to, że playlista, która poniżej, będzie ostatnią zbierającą muzykę z ostatniego tygodnia, na dłuższy czas.

Przejdźmy teraz do samej audycji Hyper. Program będzie mocno nawiązywał do mojego blogowego muzycznego smaku, więc, jeśli lubisz muzykę, którą pokazuję tutaj, na pewno odnajdziesz się w świecie mojego hajpu. Spróbuję pobawić się formą, wprowadzić do audycji segmenty jak “album tygodnia” czy “wyłącznie radosne kawałki” – dzielę się z Tobą pierwszymi pomysłami, ale na pewno sporo będzie się przez pierwsze tygodnie zmieniało.

Zdaję sobie sprawę, że w natłoku spraw i przy permanentnym braku czasu znalezienie w czwartkowe wieczory dwóch godzin, by usiąść i się wsłuchać, może być problemem, ale mam dość gonienia za liczbą wyświetleń i czytelników, wolę skupić się na czymś mniejszym, czymś co będzie miało jakąś wartość. Liczę, że będziesz ze mną. Jeśli nie na żywo, to przynajmniej zajrzysz do zapisu programu, by znaleźć coś dla siebie.

To na razie wszystko. Jeśli masz pytania, śmiało, nie zastanawiaj się. Będę informował o kolejnych nowościach i pomysłach. A teraz zerknij na playlistyczne podsumowanie ostatnich siedmiu dni. Bardzo dobrze dźwięki.