Przyszedł czas na Wasze Polskie Dźwięki! Podsumowuję zabawę, która odbywała się w ubiegłym tygodniu na blogu i facebooku, a także przekazuję kilka muzycznych pyszności znad Wisły.

Przez cały poprzedni tydzień (13.-19.04.) czekałem na Twoje propozycje Polskich Dźwięków. Wszystko dlatego, że zorganizowałem zabawę w której do zdobycia było kilka płytek. Okazało się, że czytelnicy bloga mają całkiem dobry gust muzyczny i znalazło się wśród tych wskazań kilkanaście naprawdę fajnych projektów. W tym wpisie przekazuję informacje, kto zgarnia trzy zestawy płytowe, oraz czym tak naprawdę mnie zaskoczyliście!

To była pierwsza taka akcja na blogu – jednak na pewno nie ostatnia. Udało się zebrać całkiem pokaźną playlistę, choć spora część poleceń to artyści, którzy na blogu już zagościli (oj, ktoś tu nie odrobił zadania domowego!). Ułożyłem dwie playlisty na których znajdują się utwory, które najbardziej przypadły mi do gustu, ale zanim pozwolę Ci je przesłuchać, kilka słów o najlepszych i tych, którzy zgarniają krążki.

bloki

Podrzucone przez Domi. bloki to nowe alter-ego Piotra Kowalskiego. Ten chillwave’owy kawałek pochodzi z “Dance That! EP” na której to wokalnie udziela się Paulina Ślusarek.

Czary Mary Koszmary i Ćmy / Carnauba Wax

Szymon nie wierzył, że czymś mnie zaskoczy (albo podszedł mnie kurtuazyjną skromnością, spryciarz), ale naprawdę mu się udało. I to podwójnie. Płyty trafiają do niego za polecenie projektów: tria z Mysłowic – Czary Mary Koszmary i Ćmy oraz za wrocławski dream popowy Carnauba Wax, który współtworzy Marcin Mrówka, o którym pisałem w Polskich Dźwiękach 03/2015.

Kortez

Rzutem na taśmę po wygraną sięgnęła Aga, która zaskoczyła mnie swoim Poleconym. Był nim songwriter Kortez, który powalił mnie utworem “Zostań”. Wow! Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności okazało się, że w dniu w którym poznałem tego pana, wypuścił coś w rodzaju teledysku to tej właśnie piosenki.

Całą trójkę proszę oczywiście o adres do wysyłki. Ślijcie prywatne wiadomości na Facebooku albo maile. Płyty czekają! :)

A teraz małe podsumowanie. Nie było szans, abym znalazł wszystkie utwory warte polecenia w jednym miejscu, dlatego mamy playlistę jutubową i soundcloudową, na obu część utworów się powtarza, a kilka nie. Tak po prostu. Na każdej znajdziesz 10 pozycji, więc jest do zniesienia :)

Mam nadzieję, że znajdziesz coś dla siebie, a dodatkowo przekonasz się do wzięcia udziału w kolejnej zabawie. Dziękuję i chyba to wszystko. A może o czymś zapomniałem? Do przesłuchania!

YouTube

SoundCloud