Ten tydzień był obfity w fajne muzyczne elementy. Pojawiło się mnóstwo debiutantów, moi nieznani ulubieńcy pokazali nowe utwory, doświadczałem także miłego zaskoczenia, w miejscach po których się tego nie spodziewałem. Pięknie się to zeszło z tym, że dzisiejsza 14 playlista “Wbij Ósemkę”, ukazująca się 14 grudnia, jest setnym tekstem na blogu. Taka mała rocznica, więc uczcijmy ją w najbardziej odpowiedni sposób. Słuchając dobrych dźwięków!

Na początek debiutantka KLOË i jej utwór “Grip” – electropopowy kawałek, bardzo przyjemny. Tuż za nią kolejny świetny numer brytyjskiej Banks czyli Billie Black. “Soothe Me” jest wszystkim czego teraz potrzebujesz (uwierz mi!): delikatny wokal, piękne klawisze i punktowy bas. Świetnym uzupełnieniem tej dwójki jest zmysłowe “Falling” od Enkidu. Powolne, ale stymulujące.

Na pewno lubisz Willa Smitha, wybiera wyłącznie role za które można go kochać i szanować. Choć nie zawsze w wyśmienitych filmach. Ma też parkę bachorów, Jadena i Willow, które próbują swoich sił w muzyce. Muszę przyznać, że jestem zaskoczony tym jak radzi sobie 14-letnia Willough, bo takim pseudonimem posługuje się panna Smith. Dlatego przygotowałem dla Ciebie jej cover utworu King Krule “Easy Easy”.

Dalej mamy Marikę Hachman – dopiero ten utwór londynki przekonał mnie do jej talentu. Warto więc zwrócić uwagę na “O’Come, O’Come, Emmanuel”, to piękna ballada z zacięciem, powiedziałbym, szantowym. Aisha Bardu to kolejna debiutantka. “Waiting Around” to jej pierwszy utwór dostępny w sieci. Sympatycznie, akustycznie, dziewczęco.

Playlistę kończymy męskimi akcentami. Dość prosty, ale wpadający w ucho Vimes i “Ential”, a także nowojorczyk z Brooklynu, po prostu Howard z “Song About Something”.

Powracająca część podsumowania czyli bonus. Musiał się znaleźć w tym tygodniu. To zaszczytne miano przypada utworowi HV/NOON “Nadważkość”. Ten album to kawał dobrych, mrocznych dźwięków. Autorzy albumu czyli Hatti Vatti i NOON zaprosili do współpracy polskich wokalistów, głównie raperów. Ten utwór zawiera jednak głos kobiecy. Śpiewa dla Ciebie Misia Furtak.

Do przesłuchania!