To już ostatnia niedziela 2014 roku. Znów wpadamy na siebie by przyjrzeć się najlepszym utworom, które znalazłem w tym tygodniu. Mimo że ten cykl siedmiodniowy został mocno zachwiany przez święta Bożego Narodzenia, które wypadły w jego środku, udało mi się stworzyć naprawdę ciekawą ósemkę, w której powinieneś znaleźć coś dla siebie.

Ta playlista jest wyjątkowa z kilku powodów: przede wszystkim jest bardzo spójna gatunkowo i stylistycznie. Dominują tutaj niepokojące, odrobinę mroczne i psychodeliczne elektroniczne dźwięki. Piękne, ale tajemnicze, subtelne, ale mogące wywołać koszmary na jawie – takie wykorzystanie muzyki fascynuje mnie od długiego czasu. Są tutaj utwory cieplejsze – Grace Mitchell, Kevin Garrett i Southes. Skandynawski zaciąg w osobach 1987, The Hanged Man, Sea Change czy Sgrow potęguje natomiast wrażenie niepokoju. Całość uzupełnia Mara Schwerdtfeger – 16-latka z Sydney, po której nie spodziewałbyś się takich brzmień.

To zestawienie po raz kolejny pokazuje, że nowa muzyka oferuje mocne wrażenia, o których nie da się tak szybko zapomnieć.

A po odsłuchaniu mam dla Ciebie kolejną ważną informację. To ostatnia playlista “Wbij Ósemkę” w tym roku i jednocześnie ostatnia na jakiś czas. Postanowiłem, mimo ponadprzeciętnego zainteresowania, wstrzymać publikacje tej serii. Prawdopodobnie plejki powrócą za jakiś czas, ale już w innej formie. W ich (niedzielne) miejsce postanowiłem wprowadzić inną serię wpisów. Wszystko w swoim czasie.

Tymczasem rozkoszuj się muzycznymi smakołykami i do przesłuchania oraz przeczytania już w 2015 roku! Wszystkiego dobrego!