Wbij Ósemkę to takie bardzo luźne podsumowanie tygodnia. W każdą niedzielę powinno się w nim znaleźć osiem utworów, które spodobały mi się w kończącym się tygodniu. Zdarzać się będzie, a nawet już zdarzyło, że coś dziwnego stało się w tą ośmio utworową playlistą.

W poprzednim tygodniu otrzymałeś ode mnie podwójną ósemkę, tyle znalazłem dźwiękowych pyszności. Dzisiaj oprócz tracków z SoundClouda na którym wybieram muzykę dostaniesz dwa piękne gratisy.

Co znajdziesz wśród przygotowanej muzyki? Nowa piosenka Låpsley, nowy utwór Vérité. Świetna Rae Morris wraz z Fryars, niesamowite Violet Skies, nastrojowe La Plage i Montgomery. A także “sounds like”: Chancha Via Circuito podobne do Ibeyi i Sugar Bowl prawie jak alt-j.

Zachęcony do przejrzenia?

Co do gratisów/dodatków/nadprogramowych utworów. Mam taki duet.

Lorde – Yellow Flicker Beat

Ella została poproszona do stworzenia utworu promującego trzeci film z serii “Hunger Games”. Książkowa historia o podtytule “Kosogłos” podzielona została na dwie części. Ciekawe dlaczego? Odchodząc od marketingu i samego filmu za którym nie przepadam, wróćmy do muzyki. Lorde nie zawiodła, i choć jest to utwór łagodniejszy w przekazie, to nadal robi dobre wrażenie.

The New Basement Tapes – When I Get My Hands On You

Czekasz na nowy materiał Mumford and Sons? To (pewnie dość długie) oczekiwanie umilić może Ci piosenka z wokalem Marcusa Mumforda.

The New Basement Tapes to projekt, który chce “dokończyć” Boba Dylana. Oryginalne The Basement Tapes opublikowane zostały w 1967 roku (tutaj cała historia i opis nowego projektu), teraz po blisko 50 latach, młodzi artyści wychowani na Dylanie, stworzyli album z nieopublikowanego dotąd materiału.

Na dzisiaj tyle. Możesz także podesłać mi swoje odkrycia tego tygodnia, jeśli masz tylko ochotę, czekam z nadzieją i rozpostartymi rękoma! Za nami kolejny piękny muzycznie tydzień. Tak to ja mogę żyć :)

Do przesłuchania!