Ten tydzień dostarczył mi sporą dawkę energii i pomysłów na najbliższy czas. Dotyczą one przede wszystkim – w mniejszym lub większym stopniu – Radia SKY, ale pośrednio przekładać się będzie na bloga. Nie zabrakło przez te siedem dni także doskonałej muzyki. Dlatego siódma playlista “Wbij Ósemkę” dostarczy Ci podwójną dawkę dźwięków.

Na trackliście znajdziesz aż 16 (słownie: szesnaście!) utworów, zamiast ośmiu. Nie mogłem zdecydować się, które kawałki powinienem pozostawić, a których się pozbyć. Może Ty pomożesz mi zdecydować, które są najlepsze?

Na początku spotkasz trzy utwory z Polski: debiutującą Olandrę, rockowy band Minerals z udziałem Kasi Golomskiej z Lilly Hates Roses i nowy utwór xxanaxxu, za mastering którego wziął się Flirtini.

Kolejne numery to także mieszanka wszystkiego co najlepsze w nowej muzyce – soul z elementami elektronicznymi (SKYLR, Wolf Tide, Black Coast), dobry indie folk (The Ransom Collective) czy niezwykle poruszające songwriterskie popisy (Hayden Calnin).

Na Twoją uwagę z pewnością zasługują również: Susanne Sundfør, Walking On Cars, Elliot Moss i Shy Girls. Dasz się skusić? :)

Nie wspominałem na początku o bonusach. Celowo. Mam dla Ciebie dwa utwory.

Oh Land – Head Up High

Pierwszy utwór zwiastujący płytę “Earth Sick” ukazującą się na początku 2015 roku. Nanna od jakiegoś czasu zmienia wizerunek. Przestała być cukierkowata i dreampopowa. Wykorzystuje swoją kobiecość w konkretnym celu, dorzucając do tego odrobinę elektroniki.

CHVRCHES – Get Away

Jeszcze ciepły utwór szkockiego trio jest częścią większego projektu. Nadzorowane przez najbardziej rozpoznawalnego prezentera BBC Radio 1 Zane’a Lowe’a “Radio 1 Rescores: Drive” to przedsięwzięcie skupiające takich artystów jak: The 1975, Banks, Bastille, Foals, The Neighbourhood czy SBTRKT.

Bardzo stylowy utwór CHVRCHES, polecam – sprawdź!

To wszystko z tym tygodniu. Od jutra zaczynamy kolejną wspinaczkę na sam szczyt. Bądź ze mną! Dzięki za ten tydzień i do przesłuchania!