Week in Tracks, czyli najciekawsze utwory, wideoklipy, występy telewizyjne i sesje live. Najbardziej charakterystyczne i dostarczające, w szybkim zestawieniu dla Ciebie.

Podczas siedmiu dni, w muzyce dzieje się niesłychanie wiele rzeczy. Większość ciekawych utworów trafia do Neuzika, ale brakuje mi miejsca do swobodnego wrzucania kawałków starszych, wideoklipów oraz ciekawych nagrań, które niespecjalnie pasują do playlisty. Stąd pomysł na krótkie teskty „Week in Tracks”, które będą swodobną listą przemyśleń oraz klipów z YouTuba oraz SoundClouda.

By trzymać rękę na pulsie, ale nie przemęczać palców!

Arcade Fire dzielą się kolejną nowością z albumu “Everything Now”, który ukaże się 28 lipca. I dopiero “Electric Blue” przekonuje mnie, że może to być solidna płyta!

Feist cały czas potrafi oczarować. Po wydaniu 28 kwietnia krążka “Pleasure” odczekała chwilkę, a teraz podrzuca nam ciekawe wideo do “Century”, które było drugim singlem zwiastującym nadejście, pierwszego od 6 lat, wydawnictwa.

Selena Gomez zmienia styl. Oczywiście, jej muzyka ciągle oscyluje wokół granic popowego bezpieczeństwa, ale wkradają się tam coraz bardziej wyszukane elementy. Myślę, że “Bad Liar” jest lepszym utworem, ale “Fetish” ma naprawdę satysfakcjunący klip.

Alt-j nieustannie eksperymentują. Nie wiem, jak to się dzieje, ale każdy ich singiel brzmi świetnie jako pojedyncze dzieło, choć cały “Relaxer” to raczej płyta (co najwyżej) dobra. Wizual do “Deadcrush” jest kolejnym, wykwintnym klipem, którego akcja rozgrywa się w dziwnym, posapokoliptycznym budynku, przypominającym fabrykę. Tylko czego?

Muzyka Rationale, to dla mnie taki przysłowiony rollercoster. Zaczynało się fantastycznie, ale później nadeszły bardziej monotononne i mało odkrywcze utwory. Teraz wygląda na to, że Brytyjczyk znów złapał wiatr w żagle, bo “Loving Life” funduje nam naprawdę przyjemny rejs.

W piątek Mura Masa wydał debiutancki album, na który składają się utwory na których pojawia się masa, niezwykłych artystów. Jest np. Nao, Bonzai, Tom Trip, A$AP Rocky, Christine and the Queens oraz Damon Albarn. Trochę z tej okazji (a trochę nie) panowie poopowiadali francuskiemu La Blogothèque o “Blu” i wykonali go odrobinę inaczej.

A jak wyglądał Twój Tydzień w Utworach?