Pan od Muzyki

Week in Tracks feat. Freya Ridings, Alex Cameron, Hundred Waters & Tom Tripp

Week in Tracks, czyli najciekawsze utwory, wideoklipy, występy telewizyjne i sesje live. Najbardziej charakterystyczne i dostarczające, w szybkim zestawieniu dla Ciebie.

Podczas siedmiu dni, w muzyce dzieje się niesłychanie wiele rzeczy. Większość ciekawych utworów trafia do Neuzika, ale brakuje mi miejsca do swobodnego wrzucania kawałków starszych, wideoklipów oraz ciekawych nagrań, które niespecjalnie nadają się do playlisty. Stąd pomysł na krótkie teksty „Week in Tracks”, które będą swodobną listą przemyśleń oraz klipów z YouTuba oraz SoundClouda.

By trzymać rękę na pulsie, ale nie przemęczać palców!

Skott pokazała live video do “Mermaid” ostatniego singla, który sam w sobie wypada naprawdę dobrze. Wersja na żywo pokazuje, że Pauline i jej wokal to naprawdę wszystko, co jest nam potrzebne, by delektować się utworem.

Lorde postanowiła odwiedzić Electric Lady Studio w którym powstała większość utworów z “Melodrama” i nagrać specjalne wersje swoich numerów dla Vevo. Sześć piosenek zinterpretowanych na nowo, w naprawdę świetny sposób. Wszystkie znajdziesz na YouTube’ie, a tutaj moja ulubiona.

Freya Ridings zachwyciła mnie swoim debiutanckim single “Blackout” ładnych kilka tygodni temu. Teraz zagrała ten utwór dla Mahogany Sessions i brzmi on jeszcze cudowniej.

Zespół Hundred Waters ma na swoim koncie trzy płyty (w tym jedną z remiksami), a 14 września pojawi się ich kolejny album, “Communicating”. Tym samym amerykańskie trio rozpoczyna promocję materiału. Wydali już tym roku piękną EP-kę oraz dwa single. Ostatnim jest “Fingers”, które doczekało się wideoklipu. Pięknego i obrzydliwego jednocześnie.

Alex Cameron wydaje 8 września swój drugi album “Forced Witness”, a “Stranger’s Kiss” znajdzie się na tej płycie. Singiel ukazał się 2 sierpnia, ale jego wideo jest tak ciekawym obrazem, że postanowiłem je tutaj umieścić. Poznajecie panią w klipie? To Jemima Kirke, znana przede wszystkim jako odtwórczyni roli Jessy w serialu HBO, Girls.

Na koniec Tom Tripp, który wydał właśnie drugi singiel. Po “Aurelia” przyszedł czas na “Pamela”. Równie przyjemny, ale też stymulujący utwór. W międzyczasie młody Brytyjczyk zdążył zaliczyć obecność na albumie Mura Masy w kawałku “helpline”.

A jak wyglądał Twój Tydzień w Utworach? Daj znać na Facebooku lub Twitterze.

Scroll Up