Week in Tracks, czyli najciekawsze utwory, wideoklipy, występy telewizyjne i sesje live. Najbardziej charakterystyczne i dostarczające, w szybkim zestawieniu dla Ciebie.

Podczas siedmiu dni, w muzyce dzieje się niesłychanie wiele rzeczy. Większość ciekawych utworów trafia do Neuzika, ale brakuje mi miejsca do swobodnego wrzucania kawałków starszych, wideoklipów oraz ciekawych nagrań, które niespecjalnie pasują do playlisty. Stąd pomysł na krótkie teskty „Week in Tracks”, które będą swodobną listą przemyśleń oraz klipów z YouTuba oraz SoundClouda.

By trzymać rękę na pulsie, ale nie przemęczać palców!

Dziewczyny przechadzają się pustą ulicą LA i wyśpiewują tekst singla zwiadtującego drugi album. Danielle, Este i Baby Haim czyli Alana dają nam w tym wideo wszystko, o czym marzyliśmy, by dostać, nawet, jeśli o tym nie wiedzieliśmy!

PS. Zespół wystąpił w ubiegłą niedzielę na Other Stage podczas Glastonury 2017 i zagrał naprawdę dobry koncert. Nie mogę doczekać się “Something To Tell You”!

Debiutacki singiel Be The Bear, Szwedki, która brzmi jak połączenie Bjork, Emiliany Torrini i Of Monster and Men. A do tego ten baśniowy teledysk.

Kodaline to fachowcy od wideoklipów wyciskających łzy. “Brother” jest kolejnym takim teledyskiem. Co ważne, piękna historia towarzyszy świetnemu utworowi.

SZA po wydaniu świetnego albumu “CTRL” nie zwalnia tempa i prezentuje wideo do jednego z singli, opublikowanych przez premierą płyty. “Drew Barrymore” to piękna kompozycja, w teledysku do której pojawia się… Drew Barrymore. Ta prawdziwa. Choć to tylko cameo, dodaje całości uroku.

Duet Anna of the North zapowiedział wydanie albumu, a ja jaram się każdą nową informacją. Nawet prostym, kolorym wideo do ostatniego singla “Lovers”.

Kanadyjskie projekt Men I Trust już kilka razy gościł na blogu. Wszystko przez ich vintage dream synth, który przypadł mi do gustu od pierwszego przesłuchania. Teraz prezentują utwór “You Deserve This” z wideo skrojonym pod brzmienie. Ten utwór mógłby spokojnie być openingiem do Twin Peaks.

Dwa australijskie projekty, których muzyka wzajemnie się uzupełnia. Gdy Flight Facilities i Emma Louise zasiądą wspólnie do tworzenia, powstają z tego niewiarygodnie smukłe dźwięki. Tak jak tutaj w “Arty Boy”.

A jak prezentował się Twój Tydzień w Utworach?