Week in Tracks, czyli najciekawsze utwory, wideoklipy, występy telewizyjne i sesje live. Najbardziej charakterystyczne i dostarczające, w szybkim zestawieniu dla Ciebie.

Podczas siedmiu dni, w muzyce dzieje się niesłychanie wiele rzeczy. Większość ciekawych utworów trafia do Neuzika, ale brakuje mi miejsca do swobodnego wrzucania kawałków starszych, wideoklipów oraz ciekawych nagrań, które niespecjalnie pasują do playlisty. Stąd pomysł na krótkie teskty „Week in Tracks”, które będą swodobną listą przemyśleń oraz klipów z YouTuba oraz SoundClouda.

By trzymać rękę na pulsie, ale nie przemęczać palców!

Ritual zaczęli grać koncerty, a więc wychodzą z cienia. Okazuje się, że to kwartet – trzech mężczyzn i kobieta. Jakiś czas temu zaczęli publikować wideoklipy do swoich utworów. Część z nich została zaprezentowana jako elementy historii zatytułowanej “No Escape Out Of Time”. Wcześniej pojawiły się “Drown The Lovers” oraz “Wouldn’t Be”. Teraz przyszedł czas na “Better By Now”.

SG Lewis zaprezentował wideo do utworu “Times We Had”, który ukazał się w ubiegłym miesiącu. Numer to kolaboracja producenta z kolejnym producentem i wokalistą, Toulouse. Kawałek buja, jak należy, a historia ma niespodziewany twist fabularny.

Dua Lipa także nie próżnuje i nadal stara się podtrzymywać zainteresowanie swoim debiutanckim albumem. W tym tygodniu ukazało się wideo do “New Rules”, chyba jednego z najciekawszych utworów z przeciętnej płyty. Jest kolorowo i z sensem.

Sigrid kontynuuje swój high rise w stronę wielkich scen. Wizerunek odważnej i bezkompromisowej dziewczyny z sąsiedztwa przyjął się naprawdę dobrze, a tym wideoklipem zostanie już raczej przy niej na stałe. Dużo radości, ciepła i uroku.

Nigdy nie przepadałem za muzyką Keshy, bo też nie miałem ku temu powodów. Wokalistka wydała jednak pierwszy utwór od pięciu lat. “Praying” brzmi momentami całkiem dobrze, a dodatkowo, na pewno będę jej kibicował w dalszej walce z Dr. Luke’iem.

Raphaella pojawiała się gdzieniegdzie co jakiś czas, ale do tej pory głównie w roli featuringów. “Turn Around” to typowa kompozycja future-R&B, ale, na całe szczęście, jest w niej dużo miejsca dla jej wokalu. Warto posłuchać.

Kill J to artystka, którą uwielbiam i szanuję za pomysły. Dunka zachwyca mnie każdym kolejnym wydaniem. W ubiegłym roku ukazała się jej “Quasi” EP, któa była jednym z najciekawszych albumów 2016 w ogóle. Teraz wraca z podwójnym singlem “Gravity” i ponownie dostarcza muzycznej rozkoszy. To także pierwszy smaczek przed wydaniem debiutanckiego albumu artystki. Jestem podekscytowany.

Powiedz mi, a jak prezentował się Twój Tydzień w Utworach?