Week in Tracks, czyli najciekawsze utwory, wideoklipy, występy telewizyjne i sesje live. Najbardziej charakterystyczne i dostarczające, w szybkim zestawieniu dla Ciebie.

Podczas siedmiu dni, w muzyce dzieje się niesłychanie wiele rzeczy. Większość ciekawych utworów trafia do Neuzika, ale brakuje mi miejsca do swobodnego wrzucania kawałków starszych, wideoklipów oraz ciekawych nagrań, które niespecjalnie pasują do playlisty. Stąd pomysł na krótkie teskty „Week in Tracks”, które będą swodobną listą przemyśleń oraz klipów z YouTuba oraz SoundClouda.

By trzymać rękę na pulsie, ale nie przemęczać palców!

Annie Clark czyli St. Vincent szykuje dla nas coś nowego. W ubiegłym tygodniu ogłosiła terminy trasy koncertowej, a po kilku dniach udostępniła “New York”. Balladę, która brzmi inaczej niż muzyka z wydanej w 2014 płyty “St. Vincent”. Skupiona na vocalu i smyczkach, bez gitar. Nowa ścieżka artystki zapowiada się interesująco.

Szwedzki duet Wy dzieli się z nami kolejnym singlem. “What Would I Ever Do” ma niezwykle chwytliwy hook oraz piękną wartstę gitar i synthu. Całość uzupełnia chłodny, ale delikatny wokal. Ich pierwszy album ukaże się w październiku tego roku.

Tove Styrke to kolejna Szwedka z dzisiejszym zestawieniu. Po wydaniu niezwykle dobrego, wpadającego w ucho singla “Say My Name”, zaczyna robić się o niej coraz głośniej. Tove zawitała do Mahogany Session i zagrała swój nowy singiel w bardzo minimalistycznej wersji. To jest prawdziwa wariacja typu “stripped”.

Freya Ridings zaczarowała mnie kilka tygodni temu debiutanckim singlem “Blackout”. Teraz powrócia z bardzo podobnym nostrojowo utworem “Maps”, zagranym na fortepianie. Piękna rzecz.

O tym utworze pisałem w czwartek, ale kurczę, nie chce wyjść mi z głowy. Uwielbiam Mura Masę, czczę Christine and the Queens, więc gdy usłyszałem ich kolaborację, nie mogłem i nadal nie mogę się od niej uwolnić.

Loyal to nadal dość tajemniczy projekt. Trio, które stało się kwartetem, wydało kolejny nibagatelny kawałek. Tym razem oprócz męskiego wokalu (wokali?), słyszymy także damski głos. Komponują się ze sobą co najmniej intrygująco.

A jak wyglądał Twój Tydzień w Utworach? Daj znać na Facebooku (możesz na facebookowej grupie!) lub Twitterze.