Pan od Muzyki

Wideoklipy tygodnia feat. The Weeknd, Lorde, Talos & Vök

Najciekawsze wideoklipy tygodnia. Podwójna przyjemność – słuchasz dobrej muzyki i oglądasz ciekawe obrazy. Zobacz, co przygotowali: The Weeknd, Lorde, J.Views, Jorja Smith Talos, Vök i Flint Eastwood.

Tydzień w teledyskach. Wybrałem siedem najciekawszych według mnie wideoklipów, które ukazały się w ostatnich dniach. Znalazły się tutaj z przeróżnych powodów: wymowy, nawiązań do klasyki, ciekawej historii lub doskonałej realizacji.

Znajdziesz tutaj największe gwiazdy światowych scen, jak i tych małych, którzy stawiają pierwsze kroki w branży.

The Weeknd – I Feel It Coming ft. Daft Punk

Jeden z najlepszych utworów ze “Starboy”, doczekał się dość wyjątkowego teledysku. Nie dość, że Abel muzycznie mocno przypomina w nim Michaela Jacksona, to jeszcze postanowił przygotować wideo w stylu mistrza popu. Efekty VHS, neonowe, ciepłe poświaty i historia, która prawdopodobnie nie kończy się na tym klipie.

Lorde – Liability (Live)

Lorde była muzycznym gościem Saturday Night Live 11 marca. Pierwszy raz wykonała na żywo “Green Light” (tutaj) oraz “Liability”. Szczególnie ten drugi występ rzuca odrobinę nowe światło na utwór. Ella ubrana jest w kreację mocno nawiązującą do sukni ślubnej, ma na głowie coś na kształ welonu. Występu wyłącznie przy akompaniamencie Jacka Antonoffa, współproducenta jej nadchodzącego albumu, który gra na pianinie.

J.Views – Don’t Pull Away ft. Milosh

Wideo do utworu, który ukazał się relatywnie dawno, bo w maju 2016 roku, jako część projektu “401 Days”, w którym oprócz autora J.Views, udział wzięli JFDR, Wild Cub, a także połowa Rhye, czyli właśnie Michael Milosh.

Klip to prosty film, który skupia się przez większość czasu na twarzy i ciele, transpłciowej modelki, Indyi Moore, która, jak się później okazuje, pozuje operatorowi kamery. W finale dowiadujemy się, że jest nim Elliott Sailors, pierwsza modelka, która bierze udział w pokazach mody męskiej. Proste i bardzo intymne.

Talos – Odyssey

Talos przygotował dość ciekawe koncepcyjnie wideo do swojego ostatniego singla. Historia w pewnym momencie się urywa, a obraz rozpoczyna zachwycać nas paletą kolorów i przechodzeniem pomiędzy warstwami. Spore znaczenie wydają się mieć także pojawiające się glitche, jak gdyby błędy w rzeczywistości.

Jorja Smith – Beaufitul Little Fools

Jorja kilka tygodni temu zmieniła delikatnie swój wizerunek, a od jakiegoś czasu zmienia się także muzycznie. Nie tworzy już (a może na razie?) utworów w stylu “Blue Light”, a skupia się na bardziej klasycznym soulowym brzmieniu. Początkiem była piękna EP-ka “Project 11”, a kolejny przykład mamy w tym singlu, który pojawił się od razu z wideo. Wokalistka wydała ten utwór w Międzynarodowy Dzień Kobiet, tym samym składając hołd wszystkim, silnym paniom, które muszą zmagać się ze skomplikowaną rzeczywistością.

Vök – Show Me

Islandzki kwartet (który rozpoczynał jako trio, a nawet duet), wideoklipem do singla “Show Me” zapowiada debiutacką płytę, która ukaże się 28 kwietnia. Zespół uwzględnił Polskę na mapie swojej trasy promującej “Figure” i pojawi się u nas na trzech koncertach 8,9 i 10 maja.

Samo wideo do “Show Me” opowiada intrygującą historię ze smutnym zakończeniem. Całość zwieńczona półcieniem i wybuchami neonowych kolorów.

Flint Eastwood – Queen

Na koniec najsłabiej rozpoznawalna artystka, która jednak już niedługo może zdobyć uwagę sporej grupy miłośników muzyki. Flint Eastwood opublikowała wideo do jej ostatniego singla “Queen”, w którym to przewodzi grupie wyrzutków, próbujących walczyć o przeżycie w post-apokaliptycznym świecie.

Scroll Up