To wcale nie żarty. Playlista, którą zatytułowałem Folk MusicBox jest najpopularniejszą kompilacją jaką kiedykolwiek stworzyłem… na SoundCloudzie. Powstała na początku maja. Od tamtego czasu przesłuchało ją (prawdopodobnie, bo w internecie pewnym nie można być nigdy i niczego) około 400 osób!

Skąd to wiem? Na SoundCloudzie klika się w serduszka, które są lajkami, a także repostuje się pojedyncze utwory bądź całe playlisty na swoje walle. Ta plejka zgromadziła od czasu jej powstania odpowiednio – 378 kliknięć “likes” i 112 “repost”. Trochę dużo.

Ostatnio podrasowałem ją nieco i dodałem kilka świeżych kawałków. Mam nadzieję, że się skusisz. To idealna kompozycja folkowych brzmień do łapania ostatnich promieni słońca. Jesień, bywa czasami ładna, więc czemu nie? Akustyczne gitary, dęciaki i piękne głosy tylko dla Ciebie!

W tej folkowej pozytywce znajdziesz duszo dobrego – to przecież dwadzieścia naprawdę solidnych kompozycji. Są tutaj HNTR, Nieves czy Jasmine Kennedy o których mogłeś przeczytać w Nowych Dźwiękach, jest także niezwykły Mountain Ash Forest o którym nie wiadomo nic, poza tym, że pochodzi ze Szwecji. Znajdziesz także chłopaków z Men of Polaroids z ich pierwszym kawałkiem, czy Amarante, który brzmi jak mroczniejsza wersja Temper Trap. Całość zwieńczają dwa piękne covery z równie uroczych tegorocznych filmów: “Lost Stars” (film Begin Again) i “Hang Me, Oh Hang Me” (Inside Llewyn Davis). A to tylko początek.

Istnieje prawdopodobieństwo, że za jakiś czas Playlista OST FIFA 15 zgarnie więcej interakcji, ale na razie Folk MusicBox jest niekwestionowanym liderem, a jeśli tak, to przecież tak wiele ludzi nie może się mylić. Na pewno znajdziesz tam kilka kawałków na dokarmienie muzycznego głodomora :)

Smacznego!