Pan od Muzyki

GoodNewTunes feat. Kyson, Inüit, Tiana Khasi, RY X, Twin XL & Phem

GoodNewTunes, czyli uderzam z kolejną porcją nowości! Wybrałem dla Ciebie sześć nowości, których powinieneś posłuchać jeszcze dzisiaj!

Nadszedł czas, by po raz koleny przejrzeć w poszukiwaniu ciekawych nowości muzycznych. Tym razem mam dla Ciebie sześć propozycji, z których każda ma do zaoferować coś naprawdę wyjątkowego, a dodatkowo, każdy utwót brzmi inaczej. I to największa siła tego zestawienia!

Podczas naszego zwiedzania dotrzemy do USA, Australii, Niemiec i Francji. Niezły wybór, prawda?

Kyson – Green Forest

Kyson to właściwie Jian Liew, kolejny Australijczyk, który postanowił zamieszkać w Berlinie i tam tworzyć muzykę oraz rozwijać swój warsztat. “Forest Green” to ostatni z projektu czterech singli, które wydawał w ostatnim czasie.

O utworze powiedział: “Forest Green” came about from a poem I wrote a while ago. The line ‘there’s a river in a corridor’ was the starting point and I guess it’s my way of asking the question or exploring the idea that we are all so often subconsciously pushed or harassed by our own egos, problems, and pain in directions we may not want to be. It’s about just taking a minute to ponder life, death and love and perhaps defending our right to be able to think about these things in a little more depth.” Utwór charakteryzuje się świetnym klimatem, a także rzeźkimi i lekkimi liniami wokalu. Całość przypomina mi muzykę tworzoną przez joji’ego.

Kyson ma na swoim koncie aż cztery albumy (wydawane od 2012), a jego kariera tak na dobre rozpoczęła się, gdy wybrał konkurs na remix utworu “Holocene” z self-titled albumu Bon Iver z 2011.

Inüit – Body Lies

Inüit to sześcioosobowy skład z Francji. W piątek, 12 października wydali debiutancki album “Action”, a “Body Lies” jest singem promującym to wydawnictwo. Energiczne indie electro z rockowymi elementami, uzupełnione świetnym wokalem – tak można opisać ten utwór. Zrobił na mnie spore wrażenie, gdy usłyszałem go pierwszy raz. Grupa opowiada o utworze: “We are talking about the end of a great love, that used to be passionate, and how we watch it fail. We were the bow and arrows, nowadays we are like the water and the oil.

Zespół gra razem od trzech lat, ale paczka przyjaźni się od ponad dekady. “Action” LP możesz posłuchać tutaj.

Tiana Khasi – Nuketown

“Nuketown” to debiutancki singiel Tiany Khasi, Australijki z Brisbane, która smukły, soulowy wokal łączy z R&B i głęboką, acz spokojną elektroniką. Utwór, do którego ukazało się właśnie wideo, zwiastune pierwsze wydawnictwo artytki “Meghalaya” EP, która pojawi się w 2019 roku.

Tiana powiedziała o utworze: “At the time of writing Nuketown, I was processing the end of one too many toxic relationships in which my strength was underestimated. The song gave me a chance to have a more confrontational conversation embellished by a tender soundscape of strings, hushed vocals and ethereal synths. Whilst working on the track, I vividly recalled the footage of old nuclear testing sites set up as 1950’s neighbourhoods. In hindsight, this contrasting imagery represented how something picturesque and perfect can be a smokescreen for something more destructive, inevitably imploding into beautiful chaos.”

RY X – Untold

Tego pana chyba nie trzeba przedstawiać. Kolejny Australijczyk w zestawieniu, RY X, a właściwie Ry Cuming to jedna z tych pięknie smutnych dusz, do muzyki której chce się wracać zawsze, bez względu na aktualne samopoczucie. Nowość “Untold” to nadal jakość ponad wszystko. Razem z tym utworem, jakoś łatwiej jest się przygotować na nadejście krótkich i zimnych dni.

RY X pojawi się w Polsce (Warszawa, Palladium) 19 marca 2019, miesiąc po wydaniu nowego albumu “Unfuri” (15 luty 2019).

Twin XL – Good

Debiutancki singiel bandu Twin XL to takie połączenie muzyki Portugal. The Man i Arctic Monkeys. Kapele tworzą trzej panowie, którzy już wcześniej mieli swoje zespoły: bracia Stephen and John Gomez grali w The Summer Set, a Cameron Walker-Wright był członkiem Nekokat. Teraz zabierają się na nowy projekt.

Rozpoczynają od “Good”, które brzmi jak prawdziwe joyride przez bezdroża południowych stanów USA. Wideo, które wyszło razem z singlem, zdaje się to potwierdzać.

Phem – PRSCO

Phem to pseudonim Liv Marsico, Amerykanki, która już wcześniej miała swój zespół – Liphemra, ale postanowiła postawić na rozwój solo. I wybrała muzykę łączącą lo-fi emo rap z elektroniką. “PRSCO” to najnowszy singiel artyski, która będzie jesienią grać razem z Lil Xanem. Phem wydała już kilka singli oraz mini-EP “cant kill me”. Teraz robi kolejny, odważny krok, ku rozwijaniu nowej stylistyki, pojawiającej się co jakiś czas, w postaci młodych artystek mieszakących electro, R&B i pop z rapem – oby ugruntowała pozycję emo indie electro i stała się tak rozpoznawalna, jak np. Billie Eilish czy Terror Jr.

“PRSCO” może być pierwszym rozdziałem.

Potrzebujesz więcej nowej muzyki? Wpadaj na Spotify i odpalaj playlistę Neuzik 2018! Jeśli poszukujesz czegoś bardziej konkretnego, nie ma problemu, sprawdź plejki – Pop It Up!, Indietronica For All lub ElectroDeep. Już niedługo pojawią się kolejne!

Scroll Up