Pan od Muzyki

Holenderski producent Jarreau Vandal dzieli się nowym singlem “What You Saying” i wydaje debiut “Anthology”

Jarreau Vandal wydał właśnie swój pierwszy album długogrający “Anthology”. Na materiale znaleźli się m.in. Kiah Victoria, Luna Mae, a także TÃLÃ – tak ostatnia kolaboracja stała się najnowszym singlem z płyty.

Holenderski DJ, promotor oraz producent, Jarreau Vandal, po stworzeniu dwóch EP-ek zdecydował się na wydanie debiutanciego albumu długogrającego “Anthology”. Artysta pochodzący z Amsterdamu zebrał na płycie wiele ciekawych głosów, a całość zamnkął w kszkatułce składającej się z jasnej elektroniki, soulu, hip hopowych beatów i lekkich aranży, które sączą się nieustannie, od początku, aż do końca.

Płyta składa się z 13 kompozycji, trwających łącznie 38 minut. To niewiele, ale słucha się tego albumu wyśmienicie jako całość. Jarreau Vandal ma doświadczenie w tworzeniu setów i mixtape’ów, być może właśnie dlatego “Anthology” najlepiej brzmi, gdy słucha się go od deski do deski.

Na singiel produjący wydawnictwo wybrano “What You Saying”, które Holender stworzyła razem z TÃLĄ, którą bardzo lubię. Zdecydowanie słychać tutaj wspólną pracę nad brzmieniem. Brytyjka nie tylko zaśpiewała, ale z racji bycia producentką, zdecydowanie pomogła w nabraniu kształtu tej kompozycji.

Jakie utwory mogę polecić szczególnie na tym albumie? Świetnie brzmi “No Fear Intro” z Kiah Victorią, a “Moonlight” z udziałem Holie Carmen i Jay-Waya buja niesamowicie.

Tak wygląda okładka pierwszego albumu Jarreau Vandala “Anthology”.

Posłuchasz go m.in. na Spotify oraz na SoundCloud. Warto sprawdzić ten materiał. Jest niezwykle klimatyczny i choć momentami bardzo różnorodny, świetnie zamyka się w jedną całość.