Dzisiaj odpoczywamy przed kolejnymi projektami z cyklu “Nowe Dźwięki”. W tym wpisie zbieram kilka naprawdę fajnych utworów, które są singlami nadchodzących płyt lubianych przeze mnie artystów.

Utwory te promują kolejne albumy muzyków. Część z nich wydaje swoje drugie krążki, a reszta kontynuuje swoją wydawniczą działalność. Tak czy siak, jest sporo dobrej muzyki do przesłuchania!

La Roux – Let Me Down Gently

Elly Jackson zaserwowała nam już trzy utwory z najnowszej płyty “Trouble In Paradide”, wszystko dlatego, że premiera będzie miała miejsce już za niecałe trzy tygodnie, 7 lipca.

Utwory “Uptight Downtown” i “Tropical Chancer” są bardzo okej, w stylu Brytyjki, mi do szczęścia wystarczy jej niezwykły głos, jednak to pierwszy utwór podoba mi się najbardziej. Może dlatego, że jest inny od stylu do jakiego Elly nas przyzwyczaiła.

Austra – Habitat

Kanadyjskie trio rozpoczęło prace nad trzecim krążkiem. Pierwszym efektem tworzenia nowej muzyki jest “Habitat EP”. Czteroutworowy minialbum jest jednak nijaki. Utwór “Habitat” pokazuje na co stać zespół, ale pozostała trzy kompozycje służą chyba udowodnieniu, że bez pięknego operowego głosu Katie Stelmanis, Austra też może stworzyć coś dobrego (utwory zawierają zdawkowe ilości wokalu, bądź nie mają go wcale). Ale chyba na razie nie potrafi.

SBTRKT – Temporary View feat. Sampha

Na drugi pełny album Aarona Jerome’a fani czekają już trzy lata. I oto przyszedł dzień w którym producent ponownie zaangażował młodego wokalistę Samphę (trzy utwory z jego wokalem na płycie z 2011 roku) i stworzyli ten utwór.

Co można o nim napisać? Tylko tyle, że jest bardzo przyjemny i podobny to kawałków z pierwszego albumu. Czy SBTRKT znów będzie współpracował ze znanymi muzykami?

Morrissey – Earth Is The Loneliest Planet

Czas teraz na nestora wśród muzyków nurtu alternatywnego. Niepokorny, wulgarny i utalentowany, idący zawsze własnymi ścieżkami. Chyba już czas podzielić się z młodymi swoją wiedzą, panie Morrissey?

Utwór pochodzi z płyty “World Peace Is None Of Your Bussines”, która ukaże się 15 lipca i jest trzecim singlem promującym wydawnictwo. To dziesiąty solowy album muzyka, chyba najbardziej znanego z współtworzenia grupy The Smiths.

Jessie Ware – Tough Love

Jessie pięknie wystartowała z zapowiedzią nowej płyty. Po “Devotion” jestem bardzo ciekawy co nowego nam pokaże. Na razie otrzymaliśmy bardzo dobry singiel (wiem, że ten akapit aż ociekał zagadnieniami merytorycznymi, ale co zrobić).

Eliot Sumner – Information

Coco wraca po czterech latach z nową muzyką. Tym razem tworzyć będzie pod swoim nazwiskiem – Eliot Sumner. Moja ulubiona chłopczyca dość szybko przeszła od słów do czynów: w kwietniu zapowiedziała, że bierze się do pracy, a wczoraj opublikowała pierwszy utwór. Podobno płyta ukaże się w pierwszej części 2015 roku. W przypadku córki Stinga chyba warto poczekać?

Alt-J – Hunger Of The Pine

Ładny, spokojny kawałek, pierwszy zapowiadający drugą płytę “This Is All Yours”, której premiera 19 września. Joe obdarowuje nas najlepszym co ma w swoim wokalu, nie wykorzystując jednak mocy głosu.

Nie jestem jednak przekonany czy wciśnięcie zsamplowanej Miley, to zapewne pomysł bandowego remixera Thoma Greena, jest dobrym pomysłem.

Crystal Fighters – Love Alight

Baskijskio-londyński zespół znów uderza z pełną mocą. Nowy utwór miał premierę wczoraj w BBC Radio 1, a już dzisiaj doczekał się oficjalnego wideo.

CF idą trochę w prostotę dźwięku, ale nadal brzmi to całkiem fajnie. Nie wiadomo jednak co dalej z utworem. Nie ma jeszcze informacji aby był on singlem z trzeciego krążka grupy.

Dry The River – Gethsemane

Kudłaci panowie z Anglii prezentują nowy utwór, który pojawi się na ich drugiej płycie “Alarms In The Heart”. Całość ukaże się 25 sierpnia, a na razie możemy posłuchać jednego utworu i obejrzeć przygotowane do niego wideo.

Dry The River nie zawodzi – pokazują w kawałku wszystko co dobre i do czego nas przyzwyczaili – świetny front i liryczno-rockową kompozycję.

Co sądzisz o tych utworach? Czekasz szczególnie na którąś z płyt?