Låpsley – Love Is Blind

Låpsley powraca po krótkiej przerwie z bardzo dobrymi wiadomościami. Udostępnia utwór “Love Is Blind” i informuje o nadchodzącym, debiutanckim albumie.

Holy Lapsley Fletcher poznaliśmy w 2014 roku przy okazji “Monday” EP i cudownego “Falling Short”. Na początku 2015 udostępniła drugi mini album “Understudy” oraz wspaniały podwójny singiel “Station/Painter (Valentine)”. Stało się wówczas jasne, że ma ochotę zawładnąć naszymi uszami, oraz, że przygotowuje całkiem obfity materiał.

To w tamtym okresie podpisała kontrakt z XL Recordings, czyli jedną z największych niezależnych wytwórni, a chwilę wcześniej została umieszczona na longliście BBC Music Sound Of 2015. Wydawało się, że już wtedy poznamy szczegóły pierwszego krążka 19-latki z Liverpoolu. Ale ona milczała. Koniec roku to kolejny znakomity podwójny singiel “Hurt Me/Burn”, na którym, do wczoraj, kończyła się solowa dyskografia Holly.

“Love Is Blind” miał swoją premierę w wieczornym show w BBC Radio 1 i towarzyszyła mu rozmowa wokalistki z Annie Mac. Låpsley zdradziła tytuł i datę wydania płyty. Nosić ona będzie tytuł “Long Way Home” i ukaże się 4 marca 2016. Jestem bardzo zadowolony.

Piosenka zwiastują płytę jest o wiele delikatniejsza, niż ostatnie dźwięki, i o wiele mocniej wpada w sidła ambientu i popu. Nie znaczy to wcale, że to zły wybór. Subtelna elektronika otula całość i pozwala cieszyć się samym wokalem, który tym razem nie został w żaden sposób przetworzony. Mamy więc do czynienia z czystym, niskim głosem Brytyjki. Niezwykle dobrze brzmią bridge pomiędzy zwrotkami i wejściem w refren – odzywa się wówczas synth rodem z lat 80., a wokal się podnosi.

Posłuchaj “Love Is Blind” i daj znać co o nim myślisz.