London Grammar wprawiło fanów w prawdziwą ekstazę publikując, bez zapowiedzi, utwór “Rooting For You”, dosłownie na godziny przed końcem 2016 roku. Teraz, już z należytym przygotowaniem, obwieszczają nadejście “Big Picture”.

“Rooting For You” pojawiło się znienacka i rozdarło nasze serca, symfonicznym aranżem i głosem, Hanny Reid, która znów demonstruje wszystkie swoje walory wokalne.

“Big Picture” to zdecydowanie inny utwór. Bez muzycznego szarżowania, dość oszczędny także w warstwie tekstowej. Dodatkowo, wideo, które pojawiło się razem z singlem sprawia, że całość brzmi i wygląda odrobinę jak opening programu edukacyjnego o tajemnicach wszechświata, tworzonego przez BBC. Nie mówię, że to źle. Mówię, że mi to nie odpowiada.

Only now do I see the big picture
But I swear that these scars are fine
Only you could’ve hurt me in this perfect way tonight
I might be blind but you’ve told me the difference
Between mistakes and what you just meant for me

Singiel miał premierę w BBC Radio 1 w wieczornym programie Mista Jam, a trio wypowiadało się o nowej muzyce bardzo lakonicznie. Nie chcieli (lub jeszcze nie mogli) zdradzić żadnych informacji dotyczących drugiej płyty. Potwierdzili jednak, że pojawi się ona w tym roku.

W takim razie czekamy na kolejne, oficjalne informacje.