Lorde od kilku dni podrzucała nam teasery nadchodzącego singla, ogłaszając, że “Green Light” pojawi się 2 marca 2017 roku. Teraz możemy posłuchać utworu i dowiedzieć się kilku pierwszych szczegółów o drugim albumie Nowozelandki, zatytułowanym “Melodrama”.

20-letnia gwiazda droczyła się z nami już od jakiegoś czasu. Zdążyła wypuścić trzy 15-sekundowe fragmenty nowego utworu, zorganizować w Auckland zabawę miejską w poszukiwaniu wskazówek i podać nazwę nadchodzącego singla – “Green Light”. Teraz, gdy odbyła się oficjalna premiera pierwszej od 2014 roku nowości Lorde, wiemy, nieco więcej.

Ella rozmawiała o drugim krążku z Zane’em Lowe.

“Green Light” zapowiada płytę “Melodrama”, następczynię “Pure Heroine”, debiutu artystki z 2013 roku, który okazał się światowym hitem. Pierwszy singiel opowiada o największym, jak do tej pory, zawodzie miłosnym, jaki Lorde przeżyła w swoim życiu. Muzycznie, nowy utwór brzmi zdecydowanie cieplej i posiada bogatszą paletę dźwięków oraz szybsze tempo, niż większość dotychczasowej twórczości. Lorde sama go napisała, ale także była jego producentką.

Album “Monodrama” ukazać ma się 16 czerwca 2017 nakładem Lava/Republic Records. Lorde w wywadzie dla MistaJam w BBC Radio 1 powiedziała, że to najbardziej popowa kompozycja, jaka znajdzie się na płycie. 10 marca rusza pre-order wydawnictwa. W tym czasie powinna pojawić się także druga nowość, gdyż Lorde 11 marca wystąpi jako muzyczny gość w Saturday Night Live, gdzie artyści prezentują zwyczajowo dwie kompozycje.

Postanowiłem dorzucić drugą nowość Lorde, która ukazała się 10 marca. Oto “Liability”.

Singiel trafia do nas od razu w wideoklipem, wyreżyserowanym przez Granta Singera. Możesz także zapoznać się z tekstem “Green Light”.

Lorde pokazała nam także okładkę nadchodzącego albumu, autorstwa Sama McKinnissa. Wokalistka w roli muzy na płótnie impresjonistycznego malarza. To wygląda pięknie.