Pan od Muzyki

LUNAR – tajemnicza wokalistka, która przyciąga głosem

Tajemnicza wokalistka, która skupia się w swoich utworach na podkreślaniu linii wokalnych. Lunar, o której ciągle nic nie wiadomo, potrafi zaciekawić słuchacza.

Lunar to dość ciekawa postać, która co jakiś czas powraca w rejony bloga. Tym razem postanowiłem poświęcić jej kilka zdań. Tajemnicza artystka pojawiła się na moim radarze w połowie 2017 roku, gdy wydała “Pretty Face”, ten utwór był jej drugim kawałkiem wydanym publicznie, ale przyciągnął, jak do tej pory, najwięcej uwagi “branży” muzycznej. Bardzo smukła melodia, beat z ciężkiego electro i lekki wokal. Bardzo przyjemny zestaw.

Później, pojawiło się “If You’re Gonna Leave”, które cechowały mocniejszy i głębszy beat, ale bardzo synthpopowy aranż. Przy ciągle niezwykle dziewczęcych liniach wokalnych i słodkiej melodii chciało się kołysać do rytmu. Ten numer nie przyciągnął jednak większej uwagi, nawet wewnątrz, chłonnej takich dźwięków, blogosfery muzycznej.

Teraz Lunar powróciła z “Miss U No More”, które kolejny raz zostawia na boku (dość prosty) beat i skupia się wokalu. Refren to magia, dzieje się w nim naprawdę dużo, choć ciągle uwagę poświęcamy wyłącznie głosowi artystki. Stawianie na głos i jednoczesna rezygnacja ze szlifowania pozostałych elementów, to bardzo odważna decyzja, pokazująca dużą pewność siebie. Warto sprawdzić ten kawałek. Co dalej z Lunar? Nie wiadomo. Ciekawi mnie, czy choć ona wie.

Posłuchaj “Miss U No More” na SoundCloudzie, YouTube i Spotify.

Scroll Up