Milk & Bone to Laurence Lafond-Beaulne i Camille Poliquin – dwie Kanadyjki, które połączył przypadek. “Deception Bay” to utwór tytułowy z drugiego albumu duetu, który ukaże się 2 lutego 2018.

O Laurence i Camille pisałem już dawno temu, jeszcze w czasach, gdy uważałem, że opowiadanie historii projektów muzycznych, jest interesujące i ma sens. Po wydaniu debiutu “Little Mourning” (17 marca 2015), dziewczyny bardzo dużo koncertowały, a następnie skupiły się na tworzeniu nowego materiału. W sierpniu tego roku dostaliśmy piękne “Daydream” i wszystko wskazywało na to, że coś się szykuje.

Teraz wiemy, że album numer dwa został skończony i ma datę wydania. “Deception Bay” jest zarazem tytułem płyty, jak i pierwszym opublikowanym utworem z nadchodzącego wydawnictwa.

Nowość to bardzo nastrojowa kompozycja opierająca się przede wszystkim na oszczędnych klasycznych klawiszach, głębokim basie i, kontrastującym z nimi, delikatnym, lekkim wokalu.

“Deception Bay is that place where you send all your failed relationshipsIt’s about that love you convinced yourself would work.” – tak tłumaczą sensu utworu Milk & Bone.